← Vissza

news.bsdnet.hu

Megszólalt a rendőrség a négy gyermekét késő estig a játszótéren hagyó édesanya ügyében

Blikk 2026-06-19 05:51
Felnőtt felügyelet nélkül maradt négy gyermek egy budai játszótéren, miután az édesanyjuknak dolga akadt. A gyerekekhez este tíz után érkeztek ki a rendőrök, és azt mondták, anyukájuk elment, és addig maradhattak ott, ameddig akartak. A kicsik között volt egy kétéves is, akin a történtek idején csak egy body volt. A rendőrség kiskorú veszélyeztetése miatt indított nyomozást. Nagy N. Alexandra Newsroom újságíró Ezeket látta már? Ahogy arról lapunk is beszámolt, egy anya k éső estig felügyelet nélkül hagyta négy gyerekét Budapest XI. kerületében, egy játszótéren. Az eset szombaton történt, a rendőrök este tíz után érkeztek ki . A gyerekek a helyszínen azt mondták a járőröknek, anyukájuk elment, mert valami dolga akadt, és azt mondta nekik, maradjanak ott, ameddig jónak gondolják. A legkisebb gyermek csak kétéves, és az akkor már hűvösebb kora nyári estén mindössze egy body volt rajta. Őt és testvéreit végül a rendőrök vitték haza, miután a picik megadták édesanyjuk telefonszámát, és beszéltek vele. A Hintalovon Gyermekjogi Alapítvány szerint Magyarországon nincsenek arra vonatkozó szabályok, hány éves kortól lehet egy gyereket felügyelet nélkül hagyni otthon vagy közterületen. Arra sincsenek szabályok, testvérek vigyázhatnak-e egymásra – hangzott el az RTL Híradójában . A BRFK tájékoztatása szerint az esetet a XI. Kerületi Rendőrkapitányság vizsgálja, kiskorú veszélyeztetésének gyanúja miatt indult nyomozás. A történteket jelezték a gyámügyi hatóságok felé is. gyerekek
Eredeti cikk megtekintése →