← Vissza

news.bsdnet.hu

Tényleg kitoloncoltak egy iráni focistát a gólöröme miatt?

Urban Legends 2026-06-19 06:29
Az iráni labdarúgóknak nem egyszerű a helyzetük az Egyesült Államokban rendezett focivébén, de a lövöldözős gólöröm miatti deportálás története kitaláció. Egy X-en terjedő poszt szerint kitoloncolták az országból Mohammed Mohebi iráni labdarúgót, méghozzá állítólag azért a lövöldözős mozdulatáért, amit a gólja után tett: A LeadStories tényellenőrző oldal szerint azonban a történet nem igaz , a játékost a 2-2-re végződött, Új-Zéland elleni meccs után nem tiltották ki az országból. A LeadStories szerint a gólörömöt ábrázoló fotó valódi . A játékos bevallása szerint azonban nem kell mögötte semmiféle üzenetet keresni, azt az adott örömteli pillanat szülte. Az ügyben a tényellenőrző lap az amerikai belbiztonsági minisztériumot is megkereste, amely a kitoloncolásról szó értesülést hoaxnak minősítette. Ami nem csoda, hiszen az oldal , ahol az információ elsődlegesen megjelent, magáról azt írja X-es bemutatkozásában: Focis viccek otthona – Szatíra . Az iráni focisták helyzete egyébként még így sem egyszerű az Egyesült Államokban. A válogatottnak az első, kaliforniai meccse után azonnal vissza kellett térnie mexikói bázisára, miután Irán háborúban áll(t) az Egyesült Államokkal. Sajtóhírek szerint a mérkőzés után a FIFA elnöke, Gianni Infantino bement az irániak öltözőjébe, és jelezte, hogy tisztában van a csapatot érintő nehézségekkel.
Eredeti cikk megtekintése →