Százzal csapódott a falnak – Brutális balesetet szenvedett a Bikini zenésze
Blikk
2026-06-19 07:00
Egy pillanat alatt megfagyott a levegő: durva baleset érte hétvégi ralikrosszversenyén a Bikini dobosát. Mihalik Viktor kocsija nagy sebességgel a falnak csapódott, aminek következtében a zenész nyílt bokatörést szenvedett. Szerencsésnek vallhatja magát, hogy ennyivel megúszta, de így is hosszú rehabilitáció vár rá, s valószínűleg a dobok mögött is újabb technikákat kell elsajátítania a sérült lába miatt.
Apats Gábor
Újságíró
Ezeket látta már?
– Egy óvatlan versenybaleset volt a rajt után. Éppen úgy lökődtek az autók, hogy beleálltam százzal a falba. Kiszámoltuk, hogy 56 G-vel történt a becsapódás, ami hat tonna terhelést jelent. Valószínűleg a bokszolói múltamnak, a megerősödött szervtartó izmoknak köszönhettem, hogy nagyobb bajom nem lett, de így is nyílt bokatörést szenvedtem – elevenítette fel a szó szerint fájó emlékeket a Blikknek Mihalik Viktor, akinek a zenélés mellett régóta a ralikrossz a másik szenvedélye .
Kisgyermekkora óta az autósport szerelmese Mihalik Viktor. A Bikini együttes dobosa azonban már nem csak távolról követi a lóerők és benzingőz varázslatos világát: néhány éve maga is autóba ült, és nagyszerű eredményeket ért el a magyar ralikrosszbajnokság mezőnyében. A zenész-autóversenyző lapunknak mesélt arról, miként sikerül összehangolni a két szenvedélyét.
A dobos nem győzte dicsérni a mentők profi munkáját: mint mondta, a baleset után nagyjából negyedóra alatt kihámozták a roncsból, majd a máriapócsi pályáról rohamcsapat szállította a nyíregyházi Jósa András Oktatókórházba, ahol azonnal ellátták a baleseti sebészeten.
Ripityára tört a kocsi, amellyel Mihalik Viktor versenyzett / Fotó: Mihalik Viktor
– Amint behoztak, egyből megműtöttek, aztán kaptam egy „Halálcsillagot” a lábamra , legalábbis teljesen úgy néz ki ez a fém rögzítő, amit viselek. Hamarosan átszállítanak a fővárosba, ott döntik majd el, meddig kell hordanom. Annyi biztos, hogy a nyílt töréses sebnek valamennyire be kell gyógyulnia, miközben figyelni kell, nehogy bakteriális fertőzés jelentkezzen. Még nem tudom biztosan, de elképzelhető, hogy vasat is kapok a bokámba, ezt majd kitalálják az orvosok – mesélte Viktor , hogy milyen állapotban van a baleset után.
Mihalik Viktor megmutatta a "Halálcsillagát" / Fotó: Mihalik Viktor
Még nem tudja, mekkora kár keletkezett az autóban / Fotó: Mihalik Viktor
És hogy mivel kell számolnia a jövőben?
– Olyan már biztos nem lesz a lábam, mint régen, de használható lesz. Az a szerencse, hogy a bal lábamról van szó, ami kicsit mellőzhetőbb a dobolásnál. Az elején biztosan kisebb lesz a komfortérzetem a dobok mögött, nem is fogok tudni mindent leütni, amit eddig. A duplázó lábdob megtanulását például kezdhetem elölről, igazából a rehabilitáció lesz keserves – magyarázta lapunknak a zenész, aki a baleset után olyan adrenalinsokkot kapott, hogy nem érzett egyből fájdalmat ; a látvány azonban eléggé megrázta.
Innen szedte ki a mentőcsapat a Bikini dobosát / Fotó: Mihalik Viktor
A lába ugyanis nem a megszokott szögben állt, illetve vérzett is, így sejtette, hogy nagy a baj. Az orvosok szerint három–hat hónap alatt jöhet rendbe, de Viktor reméli, hogy azért hamarabb is tudja használni a lábát. A Bikiniben a következő hónapban még biztosan helyettesítik : a kőbányai zeneiskola fiatal dobosa, Erdei Koppány ugrik be helyette.
– Szezon közepén nem hiányzott ez a kiesés, s ki fogom bírni röhögés nélkül ezt az időszakot... – sóhajtott Mihalik Viktor. – Sajnos, ez mindig benne van a ralikrosszban . Ha beülünk a kocsiba, ez megtörténhet, csak senki nem gondolja, hogy éppen vele esik meg ilyen. Szerencsére más nem sérült meg rajtam kívül.
autóbaleset