← Vissza

news.bsdnet.hu

Foci-vb: a norvég parlamentet is elérte a vikingevezős őrület

24.hu 2026-06-19 07:37
A norvégok első világbajnoki mérkőzése után írtunk az északi ország újfajta szurkolásáról, amikor a drukkerek a helyükön ülve, evezést imitálva buzdítják csapatukat, és ami elég látványosan néz ki. Nos, a vikingevezés új szintre emelkedett. Csütörtökön norvég politikusok mutatták be ugyanis a parlamentben. A Reuters azt írja, hogy a csütörtöki parlamenti ülés rövid időre megszakadt, amikor az elnök azt javasolta a képviselőknek, hogy utánozzák a szurkolók evezőmozdulatát, ezzel is kifejezve a nemzet támogatását a válogatottnak. A képviselők pártállástól függetlenül, lelkesen reagáltak. JUST IN: Norway’s parliament was rowing to support their national team pic.twitter.com/HHl5ZAEXYq — Polymarket Sports (@PolymarketSport) June 18, 2026 Norvégia, amely 4-1-es győzelemmel kezdte a vébét, legközelebb Szenegállal találkozik. Kapcsolódó „Engem támadhattok, bírom az ütéseket” – kiakadt a vb-n szereplő válogatott kapitánya az újságírókra Gustavo Alfaro arra kért mindenkit, ne a játékosokat kritizálják, ha nem jönnek az eredmények, hanem őt. The post Foci-vb: a norvég parlamentet is elérte a vikingevezős őrület first appeared on 24.hu.
Eredeti cikk megtekintése →