← Vissza

news.bsdnet.hu

700 négyzetméteren ég a szemét Cegléd külterületén

444.hu 2026-06-19 07:39
Kigyulladt egy hulladéklerakó péntek reggel Cegléd külterületén, az M4-es autópálya közelében, a tűzoltók jelentős erőkkel vonultak a helyszínre, közölte a katasztrófavédelem az MTI-vel. Később azt tudatták, hogy mintegy 700 négyzetméteren kommunális hulladék ég.A közlemény szerint a ceglédi hivatásos tűzoltók és több más egység légzésvédelem mellett dolgozik a lángok megfékezésén, a rajok munkáját egy nagykátai vízszállító is segíti.Az MTI kérdésére a Pest Vármegyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság azt közölte, hogy mintegy 40 tűzoltó 10 járművel vonult a helyszínre.A lerakóban mintegy 700 négyzetméteren kommunális hulladék ég; a katasztrófavédelmi mobil-labor folyamatosan méri a levegő minőségét, tették hozzá.
Eredeti cikk megtekintése →