Korábbi válogatott futballista lett az NB II-es klub sportigazgatója
NB1.hu
2026-06-19 07:56
Filkor Attila a Szentlőrinc új sportigazgatója. A korábbi hatszoros magyar válogatott labdarúgó négy Budafokon eltöltött év után vállal új kihívást.
Jelentős sportszakmai változásról számolt be a Szentlőrinc, amely a nyári felkészülés kezdetével egy időben kinevezte új sportigazgatóját.
Néhány nappal korábban lapunk is jelezte , hogy a posztot a jövőben Filkor Attila töltheti majd be, aki játékosként és vezetőként egyaránt komoly tapasztalatot szerzett a magyar futballban.
A Szentlőrinc csütörtökön hivatalos oldalán közölte , mindenben megállapodott a szakemberrel.
A 37 éves Filkor pályafutása során az MTK után külföldön is megfordult, több évet töltött Olaszországban, majd hazatérését követően az Újpest, a Gyirmót és a Budafok játékosa volt.
Utóbbi klubbal történelmi sikert ért el, hiszen tagja volt a 2020-ban NB II-es ezüstérmet szerző és feljutó együttesnek.
2022-es visszavonulása után azonnal vezetői szerepkörbe lépett, és sportigazgatóként négy éven át dolgozott Budafokon. Ez idő alatt a klub Magyar Kupa-döntőig jutott, ami az egyesület egyik legnagyobb közelmúltbeli eredményének számít.
A Szentlőrinc vezetősége most abban bízik, hogy a korábbi válogatott futballista hozzájárulhat a klub további fejlődéséhez, és meghatározó szerepet vállalhat a sportszakmai munka irányításában.
Filkor Attila számára új fejezet kezdődik pályafutásában. A Szentlőrinc pedig egy olyan szakemberrel erősítette vezetőségét, aki játékosként és sportvezetőként is megtapasztalta már a sikeres csapatépítés receptjét.