← Vissza

news.bsdnet.hu

Kétszer egymás után rántotta magával a Csónakázó-tóba az alig egyéves kisbabáját egy benyugtatózott édesanya

Blikk 2026-06-19 07:50
Egy édesanya gyógyszerektől bódult állapotban kétszer egymás után is a nagykőrösi Csónakázó-tóba zuhant, ahová magával rántotta az alig egyéves kisbabáját is a babakocsival együtt. A nő több szemet is bevett az ismerősétől kapott, kizárólag orvosi rendelvényre kapható Xanaxból, aminek következtében tudatzavar alakult ki nála, és elveszítette a kontrollt a teste felett. A vízben elmerülő csecsemő életét egy arra járó férfi mentette meg. Az anya ellen kiskorú veszélyeztetésének bűntette miatt emeltek vádat. Nagy N. Alexandra Newsroom újságíró Ezeket látta már? A Ceglédi Járási Ügyészség kiskorú veszélyeztetésének bűntette miatt emelt vádat azzal a nővel szemben, aki gyógyszertől bódult állapotban veszélyeztette gyermeke életét – számolt be pénteken a Pest Vármegyei Főügyészség. A vádirat szerint a nagykőrösi nő 2024 júliusában az alig egyéves gyermekével a nagykőrösi Csónakázó-tóhoz ment. A parton találkozott egyik férfi ismerősével, akitől – a rossz hangulatára hivatkozva – kedélyjavító gyógyszert kért. Az ismerős a vádlottnak egy levél, kizárólag orvosi rendelvényre kapható Xanaxot adott, de felhívta a nő figyelmét arra, hogy kizárólag egy tablettát vegyen be egyszerre. Ennek ellenére az édesanya több szem gyógyszert is bevett, amitől tudatzavar alakult ki nála. A nő egy, a parthoz közeli padon ült, a gyermeke előtte a babakocsiban pihent. Amikor az anya hirtelen felállt, a gyógyszerektől elvesztette egyensúlyát, majd a tóba esett, ahova magával rántotta a gyermekét is a babakocsival. Az ismerős szerencsére még a közelben tartózkodott, és kihúzta őket a tóból, majd telefonon értesítette a nő élettársát, illetve megkérte a vádlottat, hogy a megérkezéséig maradjon a padon. A nő azonban nem sokkal később mégis felállt a padról, ám a gyógyszer hatása miatt ismét elveszítette az egyensúlyát, és – a babakocsit magával rántva – megint a tóba esett. Az alig egyéves gyermek elmerült a vízben, és a testhőmérséklete csökkenni kezdett, ám a tragédiát megakadályozta egy arra járó férfi, aki kimentette a kisbabát a vízből , illetve értesítette a mentőket. A közlemény szerint a vádlott a szülői feladatából eredő kötelességét súlyosan megszegte azzal, hogy kizárólag orvosi rendelvényre kapható gyógyszereket vett be, amikor a kisgyermeke kizárólag az ő felügyelete alatt állt. A nő önhibájából olyan állapotba került, hogy a gyermeke felügyeletére, gondozására nem volt képes, és ezzel a kicsi életét, testi épségét veszélyeztette. A Ceglédi Járási Ügyészség a nőt kiskorú veszélyeztetésének bűntettével vádolja. Bűnösségéről a Ceglédi Járásbíróság dönt majd. kiskorú veszélyeztetése
Eredeti cikk megtekintése →