„Tudtam, hogy ciki…” – Az Origo szerkesztőségének háromnegyedét szélnek eresztették, rögtön pakolhattak is
Mediapiac
2026-06-19 08:00
A 40 fős szerkesztőség háromnegyedétől megváltak az Origo lapnál is. Azoknak, akiknek felmondtak, azonnal távozniuk kellett – egyesek azonban ennek már lényegében örültek.
Folytatódott a leépítés-hullám a Mediaworks nél: az Origo szerkesztőségének háromnegyedét küldték el június 17-én, a 40 főből csupán 10-en maradtak. A távozó munkatársaknak azonnal pakolniuk is kellett, leadva munkaeszközeiket. Az irodát HR-es kísérettel hagyták el.
A Telex nek nyilatkozó dolgozók egyike elmondta, hogy elég nagy vérengzés zajlik bent, míg egy másik közölte, hogy nagyjából 10-en maradhatnak a 40 munkatársból.
Akadt, aki nem lepődött meg az elbocsátások miatt, mivel lélekben már április 13-a óta készült rá. Elmondta: a hangulat az Origo irodájában vegyes volt. Voltak, akik sírtak, mások mosolyogtak kínjukban.
Úgy vélte, a lap dolgozói közül mindenki hozta a maximumot, a kampányidőszakban és azon kívül egyaránt, ezért biztos abban, hogy a vezetők nem a munka minőségét kifogásolták, inkább arról van szó, hogy át szeretnék alakítani a Mediaworks működését a választási eredményeket követően.
Ugyanez a munkatárs megjegyezte: a Mediaworks működését – amelyet „egy hatalmas, nehezen mozgó anyahajóként ” említett – talán ideje is volt kissé széttördelni. Ő sem gondolt azonban arra, hogy ennyi dolgozótól megválnak.
Arra számított, hogy lesz olyan vállalkozó a jobboldali-konzervatív oldalon, aki lát lehetőséget a Mediaworks újbóli felfuttatásában a választásokat követően.
Az Origo egyik munkatársa a Telexnek úgy fogalmazott: lényegében örül, hogy vége az egésznek, mert már utálta, ahogyan a Fideszt is.
„Tudtam, hogy ciki az Origo. Kérdezték, hol dolgozom, és nem akartam megmondani. Közben viszont leszavaztam a Tiszára” – mondta.
Kiemelte ugyanakkor: a lapnál emberileg és szakmailag is voltak rendben levő kollégák, nem véli úgy, hogy csak rossz emberek dolgoztak volna ott.
„Csak hát különböző okokból dolgoztak itt, volt, aki egyszerűen gyáva volt változtatni, volt, aki a pénz és a család miatt csinálta” – fogalmazott a volt munkatárs.
Hozzátette: kérdés számára, hogyan fogják ezután készíteni a lapot, mivel a beosztásba olyan emberek voltak berakva erre a hétre is, akiknek közben felmondtak.
Az Origo távozó dolgozója megjegyezte: azokat a huszonéves kollégákat látta a leginkább elkeseredettnek, akik szerettek és nagy kedvvel dolgoztak a lapnál, politikailag is elkötelezettek voltak és most mégis másik munka után nézhetnek – írta meg a Telex .
A Magyar Nemzet et is elérte a Mediaworks átalakítása, sok dolgozótól megválnak