← Vissza

news.bsdnet.hu

Kétszer is beleesett a tóba babakocsis gyerekével egy benyugtatózott nagykőrösi nő, vádat emeltek ellene

Telex 2026-06-19 08:13
Kiskorú veszélyeztetése miatt emelt vádat a Ceglédi Járási Ügyészség azzal a nővel szemben, aki gyógyszertől bódult állapotban veszélyeztette alig egyéves gyereke életét – írja közleményében a Pest Vármegyei Főügyészség. A körülbelül két évvel ezeletti esetről azt írja közleményében a főügyészség, hogy a vádirat szerint a nagykőrösi nő alig egyéves gyerekével a helyi Csónakázó-tóhoz ment, ahol egy férfi ismerősével találkozott, majd kedélyjavító gyógyszert kért tőle, mondván rossz a hangulata. A férfi adott a nőnek egy levéllel a vényköteles gyógyszerből. Szólt ugyan neki, hogy egyszerre csak egy tablettát vegyen be, de a nő több szemet is beszedett, amitől tudatzavara lett. Ezután történt, hogy amikor felállt a parthoz közeli padról, a gyógyszerektől bódultan elvesztette egyensúlyát és a tóba esett, ahova magával rántotta a babakocsiban ülő gyereket is. A nőt és gyerekét a közelben tartózkodó ismerőse húzta ki a vízből, majd telefonon értesítette a nő élettársát. A nőt megkérte, hogy a megérkezéséig maradjon a padon, de az ehelyet újra felállt a padról, és a gyógyszer hatása miatt ismét elveszítette az egyensúlyát és a babakocsit magával rántva megint a tóba esett. Az alig egyéves gyerek ekkor elmerülta vízben és a testhőmérséklete csökkenni kezdett. A tragédiát egy arra járó férfi akadályozta meg, aki kimentette gyereket a vízből és értesítette a mentőket. Az ügyészség álláspontja szerint a nő súlyosan megszegte a szülői feladatából eredő kötelességét azzal, hogy kizárólag orvosi rendelvényre kapható gyógyszereket vett be, amikor a kisgyermeke kizárólag az ő felügyelete alatt állt. Önhibájából olyan állapotba került, hogy a gyereke felügyeletére, gondozására nem volt képes és ezzel az életét, testi épségét veszélyeztette.
Eredeti cikk megtekintése →