← Vissza

news.bsdnet.hu

Bundesliga-csapattal hozták hírbe a Veszprém edzőjét, reagált a klub

24.hu 2026-06-19 08:12
Nem szeretné elengedni vezetőedzőjét, a spanyol Xavier Pascual Fuertest a bajnokságban és a Magyar Kupában is címvédő One Veszprém HC férfi kézilabdaklub. „A napokban többször, több helyen is megjelent, hogy vezetőedzőnk a német THW Kiellel tárgyal. Majd pedig, hogy oda is igazol, ellenértékként pedig a német csapat feröeri irányítója, Elias Ellefsen á Skipagötu érkezik hozzánk” – írja a klub honlapja, melynek helyzetjelentésében hozzáteszik: a valóság ezzel szemben az, hogy Pascualt még két évig szerződés köti Veszprémbe, a klub vezetői pedig továbbra is vele kívánnak dolgozni. A nyaralásán is azon dolgozik, hogyan lehetne jobb a Veszprém „Közösen értékeltük az idényt, és az eszmecserén elhangzottaknak megfelelően együtt próbáljuk meg valóra váltani álmainkat” – szögezték le. A Barcelonával vezetőedzőként háromszoros Bajnokok Ligája-győztes szakvezető két éve irányítja a Veszprémet, és – amint azt a beszámolóban szerepel – még a nyári pihenő alatt is azon dolgozik, hogyan lehet jobb a csapat a következő idényben. A veszprémiek idén is a negyeddöntőben búcsúztak a Bajnokok Ligájában, de százszázalékos teljesítménnyel lettek bajnokok, visszahódították a Magyar Kupát, és ezüstérmet szereztek a klubvilágbajnokságon. Azt már korábban bejelentették, hogy a nyáron Emil Nielsen és Lukas Jörgensen személyében két olimpiai, világ- és Európa-bajnok dán kézilabdázó, valamint a magyar válogatott Imre Bence csatlakozik a csapat keretéhez. Kapcsolódó Az elbukott vb-selejtező után távozik a férfi kéziválogatott kapitánya Az elnökség arra a döntésre jutott, hogy változásra van szükség. The post Bundesliga-csapattal hozták hírbe a Veszprém edzőjét, reagált a klub first appeared on 24.hu.
Eredeti cikk megtekintése →