Ambrus Attila: „Én egy lúzer vagyok” – a Viszkis minden energiáját arra fordítja, hogy ismét talpra álljon
Sassy
2026-06-19 08:33
[sz]Fehér Adél, Fotó: Instagram[sz]
A Viszkis 14 év után újra a startvonalon áll: eladó a közös otthon, felesége a gyerekekkel Baján, Ambrus Attila pedig Búbánatvölgyben épít házat és új életet – miközben egy ritkán hallott vallomásban magyarázza el, hogyan tették tönkre a kapcsolatait a nők, és miért vezetett egyenes út az anyai szeretet hiányától a bankrablássorozatig.
Piacra került a család eddigi otthona: a közel 120 négyzetméteres ingatlant 104,9 millió forintért árulják. A szakítás valójában már 2023 augusztusában megtörtént, felesége, Réka akkor költözött el a két közös gyermekkel, a hétéves Annával és az ötéves Magorral a szülővárosába, Bajára.
Miközben a családi fészek új gazdára vár, az 58 éves Ambrus Attila a saját jövőjén dolgozik, szó szerint.
„Sajnos, nem tudok mit csinálni. Én maradok itt, a Búbánatvölgyben, éppen építkezem, és folytatom az életemet” – mondta az rtl.hu-nak.
De miközben a téglák a helyükre kerülnek, egy évtizedes minta is kirajzolódik. A Viszkis most először beszélt ilyen mélységben arról, hogy a nőkhöz fűződő bonyolult viszonya gyerekkorában gyökerezik, és ez végigkísérte az egész életét.
„Az elcsúszásomban nagy szerepük volt a nőknek. Az anyámnak is, aki másfél évesen lelépett, és így nem volt egy minta, egy biztos család mögöttem.”
A szeretetlenség és az elhagyatottság tapasztalata később a párkapcsolataira is rányomta a bélyegét, ami miatt képtelen volt a kötődésre. „Nem bíztam a nőkben, és mivel ők is használtak, én is használtam őket. Nem tudtam felnézni rájuk.” A történet bizarr csavarja, hogy az első bankrablássorozatát is egy nő miatt követte el: akkori, jómódú családból származó barátnőjének akart mindenáron bizonyítani.
Ez a múlt ma már nem kifogás, hanem egyfajta önreflexió része. A mostani válás kapcsán Ambrus Attila már nem másokat hibáztat, hanem magába néz. „A hír igaz, a feleségemmel különválunk. Nem akarom szépíteni a helyzetet, az én nehéz természetem vezetett idáig. Nem vagyok egy könnyű ember, a feleségem pedig tíz évig bírta mellettem, amiért maximális tisztelet jár neki.”
Bár a börtönévek utáni újrakezdés, a házasság és a két gyermek születése egy ideig a révbe érés látszatát keltette, a minták erősebbnek bizonyultak. Ennek ellenére a Viszkis a helyzetet a tőle megszokott, már-már branddé csiszolt túlélő-attitűddel kezeli.
„Nem tudom letagadni a múltam. Félreértés ne essék, nem vagyok rá büszke. Nem. Én egy lúzer vagyok. De az én életem egyfajta tanulság, hogy minden mélységből fel lehet állni.”
A válás híre néhány hete jelent meg a sajtóban, ekkor derült ki, hogy a kapcsolatuk már jó ideje megromlott. Nem sokkal később Ambrus maga is megszólalt, és nyíltan beszélt arról, hogy a saját, elmondása szerint nehéz természetét okolja a szakításért. Az Ünnepi Könyvhéten pedig már arról beszélt, hogy a történtek az egész családját megviselték, jelezve, hogy a folyamat mindenki számára komoly érzelmi terhet jelent.
[kapcsolodo]megtorte-a-csendet-ambrus-attila-a-valas-az-egesz-csaladot-megviselte[kapcsolodo]