Mi történik Veszprémben? A kézilabdacsapat közleményt adott ki arról, hogy nem akarja elengedni az edzőjét
Blikk
2026-06-19 08:53
Mondhatni, szokatlan közleményt adott ki a veszprémi kézilabdaklub. Az együttes em szeretné elengedni vezetőedzőjét, a spanyol Xavier Pascual Fuertest a bajnokságban és a Magyar Kupában is címvédő One Veszprém HC férfi kézilabdaklub. A szakembert esetleges Bundesliga-szerződéssel hozták kapcsolatba.
Halas Zoltán
Rovatvezető-helyettes (Sport)
Ezeket látta már?
„A napokban többször, több helyen is megjelent, hogy vezetőedzőnk a német THW Kiellel tárgyal. Majd pedig, hogy oda is igazol, ellenértékként pedig a német csapat feröeri irányítója, Elias Ellefsen á Skipagötu érkezik hozzánk – írja a bakonyi klub honlapja , melynek helyzetjelentésében hozzáteszik: a valóság ezzel szemben az, hogy Pascualt még két évig szerződés köti Veszprémbe, a klub vezetői pedig továbbra is vele kívánnak dolgozni.
„Közösen értékeltük az idényt, és az eszmecserén elhangzottaknak megfelelően együtt próbáljuk meg valóra váltani álmainkat” – szögezték le.
A Barcelonával vezetőedzőként háromszoros Bajnokok Ligája-győztes szakvezető két éve irányítja a Veszprémet, és – amint azt a beszámolóban szerepel – „még a nyári pihenő alatt is azon dolgozik, hogyan lehetünk jobbak a következő idényben”.
A bakonyiak idén is a negyeddöntőben búcsúztak a Bajnokok Ligájában , de százszázalékos teljesítménnyel lettek bajnokok, visszahódították a Magyar Kupát , és ezüstérmet szereztek a klubvilágbajnokságon.
Azt már korábban bejelentették, hogy a nyáron Emil Nielsen és Lukas Jörgensen személyében két olimpiai, világ- és Európa-bajnok dán kézilabdázó, valamint a magyar válogatott Imre Bence csatlakozik a csapat keretéhez.
(MTI)