Megvan, ki váltja az RTL Reggeliben Szondi Vandát! – videó
Blikk
2026-06-19 08:51
D. Tóth András nyolc év kihagyás után tér vissza az RTL képernyőjére, ahol június 22-től a Reggeli műsorvezetőjeként köszönti a nézőket. A televíziós szakember 2018-ban búcsúzott el a csatornától, és akkor úgy érezte, hogy végleg lezárult életének televíziós szakasza. Az elmúlt években a háttérben dolgozott, videók készítésével és vágásával foglalkozott, ám a Reggeli megkeresése olyan kihívást jelentett számára, amelyet nem tudott visszautasítani.
Ferencz Evelin
Újságíró (Sztárvilág)
Ezeket látta már?
D. Tóth Kriszta testvére, D. Tóth András visszatérésben nagy szerepet játszott az RTL Reggeli csapatának összetétele , amely számára garanciát jelentett a minőségre. Különösen örül annak, hogy újra együtt dolgozhat Barabás Évivel , akivel korábban hosszú éveken át osztoztak egy irodán a Fókusz szerkesztőségében , és akit azóta is szerethető embernek tart. Pályafutása során érdekes párhuzamok figyelhetők meg Szabados Ágival is, akivel karrierjük több ponton keresztezte egymást, például a Híradóban és a Fókuszban. Most a Reggeliben is szinte váltották egymást. András számára megtisztelő, hogy Szabados Ági mindig pozitívan emlegeti a közös munkájukat.
Váratlanul új szerepben tűnt fel Csonka András szerdán, amikor az RTL Reggeli főzővendégeként volt meghívva az élő adásba. A népszerű színész spontán beült ezt követően a műsorvezetői székbe, és több beszélgetésben is részt vett Ábel Anita oldalán. Habár egy néhány perces interjú erejéig kellett volna maradnia, végül az egész adásban műsorvezetőként foglalt helyet.
A visszatérés azonban nem mentes a kihívásoktól, különösen a korán kelés jelent majd nagy változást a műsorvezető életében.
"Nagyon nem vagyok alapvetően reggeli ember " - vallotta be a pénteki élő adásban , hozzátéve, az elmúlt években leginkább éjszakai órákban dolgozott. Mostantól azonban gyökeresen megváltozik a napirendje: este kilenc-tíz körül le kell feküdnie, hogy hajnali négykor már talpon legyen. Hangsúlyozta, hogy a nézők talán bele sem gondolnak, mekkora energiát igényel, hogy valaki reggel hatkor már teljes fordulatszámon pörögjön a kamerák előtt.
D. Tóth András szakmai hitvallása nem változik: továbbra is az őszinteséget és egyenességet tartja a legfontosabbnak. Mint mondta, célja, hogy közvetlenségével és lényegre törő kérdéseivel friss és dinamikus hangvételt adjon a reggeli beszélgetéseknek.
"Nagyon bízom benne, hogy én a közvetlenségemet tudom beletenni. Tehát azt a fátyol nélküli kérdezést, ami szerintem nagyon fontos a tévés, meg egyáltalán beszélgetős műsorokban" – fogalmazott. Kiemelte, hogy a közéleti témákban sem szeretné kerülgetni a forró kását, hanem célja, hogy spontán kérdésekkel hozza helyzetbe a szakértőket.
A Reggeli műsorvezetői felkérése meglepte D. Tóth Andrást, azonban izgatott lett tőle:
"Az, hogy a Reggeli kapcsán kerestek meg, azért volt nagyon izgalmas számomra, mert láttam, hogy változik a műsor: megtudtam, hogy új helyszínre költözik, hogy új csapat lesz, hogy egy kicsit változik a struktúra. Egy csomó minden változik, és ez mindig érdekelt engem, hogy egy új dologban, egy új kezdetben benne legyek" - lelkesedett.
Bár nem a műsorvezetői csapat tagja, Csonka András június 17-én, szerdán váratlanul műsorvezetőként is feltűnt az RTL Reggeli élő adásában. A színész eredetileg főzővendégként érkezett a stúdióba, ám a spontán beugrás után a konyhából átült a műsorvezetői székbe is. A színész – aki korábban éveken át vezette a műsort – otthonosan mozogva a terepen, lazán besegített a napi adás lebonyolításában.
RTL reggeli