← Vissza

news.bsdnet.hu

Feloldották az ukrán sajtótermékek tiltását

Magyar Hírlap 2026-06-19 09:10
Facebook bejegzésében jelentette be Tarr Zoltán, társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter, hogy eltörlik a korábbi ukrán sajtótermékek elleni tiltást amely még az előző kormány alatt lépett életbe. Facebook bejegzésében jelentette be Tarr Zoltán, társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter, hogy eltörlik a korábbi ukrán sajtótermékek elleni tiltást amely még az előző kormány alatt lépett életbe. „A Külügyminisztériummal közösen feloldottuk a Fidesz által korábban blokkolt ukrán sajtótermékek tiltását. 2025-ben a Fidesz önkényesen tiltott ki ukrán lapokat Magyarországról arra válaszolva, hogy Ukrajna blokkolta azon magyar lapokat, amelyek a sajtóetikát nem tartották be, helyette orosz propagandát, harmadik világháborús riogatásokat terjesztettek” – kezdte bejegyzését a miniszter. „Nem lehet összemosni az orosz propagandát terjesztő orgánumokat a valódi, független sajtóval sem Magyarországon belül, sem nemzetközi szinten. A bukott kormány folyamatosan az árkok ásásán ügyködött, ezen lapok blokkolása sem szolgált más célt. A mi feladatunk a jó szomszédi viszony kiépítése, ami segíti a külhoni magyarok helyzetét – ez közös nemzeti ügy. Ezen az úton haladva korábbi, történelmi megállapodásunkkal pár hét alatt többet értünk el, mint a leváltott kormány 16 év alatt” – részletezte. „Grexa Liliána ukrán nemzetiségi szószólóval egyeztettünk a feloldásról, a kezdeményezésére született döntés után jelezte, hogy az ukrán nemzetiségi közösség és az itt élő menekültek számára is sokat jelent, hogy tájékozódhatnak anyanyelvükön az országukat érintő hírekről” – zárta bejegyzését Tarr Zoltán.
Eredeti cikk megtekintése →