← Vissza

news.bsdnet.hu

A Tisza-kormány komoly gesztust tett Kijevnek: feloldották a blokkolt ukrán lapok tiltását

Mandiner 2026-06-19 09:08
„A Külügyminisztériummal közösen feloldottuk a Fidesz által korábban blokkolt ukrán sajtótermékek tiltását” – írja bejegyzésében Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter. Hozzátette: „2025-ben a Fidesz önkényesen tiltott ki ukrán lapokat Magyarországról arra válaszolva, hogy Ukrajna blokkolta azon magyar lapokat, amelyek a sajtóetikát nem tartották be, helyette orosz propagandát, harmadik világháborús riogatásokat terjesztettek.” A miniszter szerint „nem lehet összemosni az orosz propagandát terjesztő orgánumokat a valódi, független sajtóval sem Magyarországon belül, sem nemzetközi szinten. A bukott kormány folyamatosan az árkok ásásán ügyködött, ezen lapok blokkolása sem szolgált más célt. A mi feladatunk a jó szomszédi viszony kiépítése, ami segíti a külhoni magyarok helyzetét – ez közös nemzeti ügy.” „Grexa Liliána ukrán nemzetiségi szószólóval egyeztettünk a feloldásról, a kezdeményezésére született döntés után jelezte, hogy az ukrán nemzetiségi közösség és az itt élő menekültek számára is sokat jelent, hogy tájékozódhatnak anyanyelvükön az országukat érintő hírekről” – írta Tarr. Arról viszont egyelőre nincs jelzés, hogy a magyar portálok letiltását feloldották volna az ukránok.
Eredeti cikk megtekintése →