A Red Bull elismerte: az ausztriai fejlesztési csomag önmagában nem lesz elég
F1világ
2026-06-19 09:15
A Red Bull következő komolyabb fejlesztési csomagját várhatóan a jövő hétvégén, az Osztrák Nagydíjon veti be, amely a csapat hazai versenyének számít. A gárda számára kulcsfontosságú lehet az új alkatrészek bevezetése, hiszen a szezon első hét fordulója után egyértelműen a negyedik helyen áll az erősorrendben: jelentős a lemaradása az élmezőnyt alkotó három csapathoz képest, miközben a mögötte lévő középmezőnytől is viszonylag stabil távolság választja el.
Max Verstappen az RB22-ből elsősorban olyan helyszíneken tudott többet kihozni, ahol a stop-start jellegű vonalvezetés, a kigyorsítások és az erős féktávok döntő szerepet kaptak. Ennek köszönhetően Kanadában és Monacóban képes volt tartani a lépést az élcsapatokkal, míg a hagyományosabb karakterű Circuit de Barcelona-Catalunyán lényegében magányos negyedik helyen találta magát.
HIRDETÉS
HIRDETÉS
Verstappen a barcelonai hétvégét követően maga is hangsúlyozta, hogy a Red Bull jelenleg a negyedik erő pozíciójában ragadt, és ez várhatóan így is marad, amíg a csapat nem vet be új alkatrészeket.
HIRDETÉS
Az idei szezon különösen intenzív fejlesztési versenyt hozott, hiszen ez az első év az új szabályok szerint. Mekies ugyanakkor nem számít arra, hogy a Red Bull következő fejlesztési csomagja önmagában drámai előrelépést eredményez majd.
„A szezon képe arról szól, hogy ezek a teljesítményingadozások attól függnek, ki hoz fejlesztést. A Ferrari nagy lépést tett előre” – mondta a francia szakember.
A Red Bull csapatfőnöke elismerte, hogy az Ausztriára tervezett csomag fontos állomás lesz, de nem jelent azonnali megoldást minden problémára. „Nyilvánvalóan a mi következő nagy csomagunk Ausztriában érkezik, de csak annyit ér, amennyi valós köridőt hoz a pályán. Milton Keynesben mindenki nagyon keményen dolgozott ezen a csomagon, és kétségtelen, hogy az ausztriai fejlesztés önmagában nem lesz elég.”
Mekies szerint a csapat tisztában van azzal, hogy további fejlesztésekre lesz szükség a felzárkózáshoz. „Tudjuk, hogy további lépésekre lesz szükségünk, de az a fontos, hogy megmaradjunk azon a folyamatos, a különbséget csökkentő pályán, amelyen Japán után elindultunk.”
HIRDETÉS
„Tovább kell közelednünk, hogy ne négy tizedről beszéljünk többé, hanem remélhetőleg kevesebbről.”
Norris szerint nehéz döntés előtt áll Russell