Júliusban visszatér a Bubi Budapestre
Autópro
2026-06-19 09:22
Mint ismert, a tervezett időpontnál később, csak 2026 tavaszán indulhatott a MOL Bubi új generációjának bevezetése, emiatt a tél helyett tavasszal és a nyár elején maradtak közösségi kerékpárok nélkül a budapestiek – ha nem is teljesen, mert kisebb szolgáltatók megjelentek. Júliustól végre ismét visszatérnek a zöld kerékpárok a fővárosi utakra!
A BKK közleménye szerint a MOL Bubi következő generációja minden szempontból előrelépést jelent a felhasználóknak: a mostaninál jóval nagyobb, rugalmasan bővíthető, új, köztük elektromos kerékpárokból álló flotta áll majd rendelkezésre és a kerékpárok száma is jelentősen emelkedik. Az éles induláskor az új rendszer összesen 3300 (ebből 2500 mechanikus és 800 elektromos rásegítésű) bringát biztosít. Idővel a tervek szerint legalább 5000 teljesen új kerékpár lesz elérhető. Az elektromos rásegítésű kerékpárokkal a cél a szélesebb felhasználói kör kiszolgálása, olyan ügyfelek elérése, akiknek eddig valamilyen okból nem jelentett reális alternatívát a MOL Bubi szolgáltatása, de ezután biztonsággal választhatják.
A közlemény szerint június 19-én egy zárt teszt már megkezdődött, azaz mostantól találkozhatunk az utcákon az új biciklikkel. Júliustól már bárki tesztelheti ezeket a kerékpárokat, ráadásul ingyen – igaz, ennek feltétele is van: a BKK BudapestGO alkalmazásban megváltott érvényes bérlet.
A teszthez regisztráció szükséges, ezt követően emailben kapnak értesítést a felhasználók a részletekről. A tervek szerint a MOL Bubi az eddigieknél nagyobb területen lesz majd elérhető.
Tetszett ez a hír? Ne maradjon le a legfontosabb járműipari hírekről, iratkozzon fel hírlevelünkre ezen a linken !