← Vissza

news.bsdnet.hu

Ki hitte volna: ez a rejtett beállítás teljesen lemerítheti a telefonodat

Bors Online 2026-06-19 10:00
A legtöbben az alkalmazásokat, a fényerőt vagy a Bluetooth-t hibáztatják, ha hamar lemerül a mobiljuk, pedig akad egy kevésbé ismert beállítás is, amely csendben, szinte észrevétlenül fogyasztja az akkumulátort. A beállítás lényege az, hogy amikor a telefon érzékeli, hogy a Wi-Fi kapcsolat gyenge vagy akadozik, automatikusan mobilinternetre vált , hogy a böngészés, videózás vagy alkalmazáshasználat ne szakadjon meg. Ez elsőre kényelmesnek hangzik, hiszen senki sem szeret percekig egy betöltetlen oldalra meredni, csakhogy ennek ára van: a háttérben ugyanis egyszerre használhatja a mobiladatot és plusz energiát is fogyaszt . Az Apple hivatalos leírása szerint: Vagyis a telefon sokszor úgy dolgozik helyetted, hogy észre sem veszed – közben pedig az akkumulátor százalékai szép lassan eltűnnek. Ráadásul nem csak az üzemidő bánhatja: a funkció a mobiladat-keretet is fogyaszthatja akkor is, amikor azt hiszed, biztos Wi-Fi hálózaton vagy. A szakértők szerint, ha valaki nem bánja, hogy néha lassabban tölt be egy oldal vagy akadozik egy videó, érdemes lehet ezt a funkciót kikapcsolni a mobilhálózat beállításai között . Sokan ugyanis csak akkor döbbennek rá annak a beállításnak létezésére, amikor azt látják, hogy a telefonjuk jóval hamarabb lemerül, mint kellene. A hosszabb akkumulátor élettartamnál azonban nem csak ez játszik szerepet, hanem a töltési szokások is. Chao-Yang Wang , a Penn State Egyetem Elektrokémiai Központjának igazgatója szerint a teljes 100 százalékos töltés sem feltétlenül tesz jót hosszú távon. – magyarázta a szakértő a LadBible szerint. iPhone 'vampire setting' is secretly draining your battery but can be turned off easily https://t.co/RX2HplYhDE pic.twitter.com/f8Bako1aJl
Eredeti cikk megtekintése →