Bede Zsolt kitálalt a nála tartott házkutatásról: „A fiamat sem engedték el”
Origo
2026-06-19 10:13
– Megfélemlítés. Mindenkit el akarnak tiporni – jelentette ki a Hír TV-nek adott interjújában Bede Zsolt. Ahogy arról az Origo is beszámolt, a Vadhajtások munkatársát csütörtökön hallgatták ki a rendőrök, miután a hatóságok személyes adatokkal való visszaélés miatt indítottak eljárást vele szemben. Az ügy előzménye egy tavaly megjelent cikk, amely miatt Pottyondy Edina tett feljelentést. Bede Zsolt a műsorban elmondta, öt és fél órát tartott a kihallgatása, ami szerinte nagyon sok jogsértésbe torkollott.
Felidézte, nyolc civil ruhás nyomozó jelent meg a lakásánál, amikor éppen kiskutyájával és tizenhat éves fiával tartózkodott otthon. Bede Zsolt állítása szerint annak ellenére, hogy mindenben együttműködött a rendőrökkel, a jegyzőkönyvben az szerepelt, hogy nem tett eleget együttműködési kötelezettségének. Elmondása alapján már a lakásba való feljutás előtt a falhoz szorították és átkutatták a zsebeit. Kiemelte:
Mint mondta, az ügyvéd időközben érdeklődött a rendőrségen az eljárás okáról, mivel Bedét kihallgatásra berendelték a Teve utcai székházba. A hatóságok összesen tizenhárom elektronikai eszközt foglaltak le a házkutatáson: a rendőrök két telefonját, laptopját, régebbi készülékeit, valamint egy powerbankot is magukkal vittek, amelyről azt hitték hogy egy adattároló. Hozzátette: még a fia telefonját és laptopját is lefoglalták.
Bede Zsolt a történtekben a legsúlyosabbnak azt nevezte, hogy szerinte jogellenesen tartották vissza tizenhat éves fiát. Elmondása szerint a fiú éppen a futballkiválasztóra indult volna, amikor egy rendőr az ajtóba állt, és közölte vele, hogy nem mehet el, illetve telefonját sem viheti magával.
– idézte fel Bede Zsolt.
A történtek miatt Gaudi-Nagy Tamás feljelentést tett jogellenes fogva tartás minősített esete és hivatali visszaélés gyanúja miatt. Bede állítása szerint a hatóságok nemcsak őt akadályozták abban, hogy kapcsolatba lépjen ügyvédjével, hanem azt sem engedték meg, hogy fia felvegye a telefont az érte aggódó édesanyjának. Szerinte hiába kérte a rendőröket, hogy a fiú beszélhessen édesanyjával, erre nem kapott lehetőséget.