Pócs János új bizonyítékokra hivatkozva tesz ismét feljelentést a „zsolti bácsi ügyben”
Magyar Nemzet
2026-06-19 10:17
– Magyar Péter azt bizonyítja, hogy hazudik reggel, délben este. Új bizonyítékok láttak napvilágot, amelyek alapján kijelenthető, hogy a zsolti bácsi ügyben a rendszerváltás utáni legnagyobb politikai botrányról van szó – jelentette ki Pócs János.
A képviselő Füssy Angéla nyilatkozatára hivatkozva kiemelte, Bangó Sándor rengeteg pénzt kapott a hamis vádak megfogalmazását követően, amelyből luxus körülmények között kezdett élni. Pócs János kiemelte,
Ezt követően pedig Pócs János a baloldali, liberális médiát kritizálta, amiért nem számol be a zsolti-bácsi ügy új fejleményeiről. A képviselő bejelentette, az újabb bizonyítékok az a jövőhét folyamán leadja az ügyészségen, és ismét feljelentést tesz.
Panyi Miklós, a Fidesz országgyűlési képviselője a sajtótájékoztatón kiemelte,
A képviselő kiemelte, a botránnyal nemcsak a megvádolt politikust, annak közösségét, hanem az ügyben felhasznált gyermek életét is tönkre teszik.
Mint ismert, Magyar Márton kedden még határozottan tagadta , hogy pénzt adott volna Bangó Sándornak a botrányos ügyben vállalt szerepéért. Pócs János pedig egy szerdán tartott sajtótájékoztatón arról beszélt, a Tisza Párthoz köthető szereplők tudatosan építettek fel egy olyan narratívát, amely megalapozatlan vádakra épült. A képviselő szerint az ügyben további hangfelvételek és dokumentumok állnak rendelkezésre, amelyeket szükség esetén nyilvánosságra hoznak.
Amint arról már korábban beszámoltunk, Kis Márió, a Szőlő utcai nevelőintézet egykori nevelője Pócs János videójában megdöbbentő kijelentéseket tett a Zsolti bácsi üggyel kapcsolatban.
Az egykori nevelő kiemelte,
A nevelő kiemelte, a szóban forgó interjú legelején hazugságon kapta Bangó Sándort, ugyanis azt állította, Juhász Péter Pál vette fel az intézetbe, a valóság azonban az, hogy ő maga intézte a befogadását. Kis Márió hozzátette, egy pontosan felépített kampányról van szó, ugyanis tavaly, október folyamán őt is keresték Dobrev Kláráék. Ezt követően az ügyet a nevelő abszurdnak nevezte, majd hozzátette,
Az intézet egykori munkavállalója elárulta, magával Bangó Sándorral is beszélt, akinek elmondta, nem tartja fairnek, hogy alaptalanul megvádolnak politikusokat és egyszerű embereket. Kis Márió kijelentette, a Bangó Sándorral való telefonbeszélgetését rögzítette, ennek tartalmát pedig átadta az ügyészségnek és Pócs János országgyűlési képviselőnek. A szóban forgó felvételt pedig le is játszották az élő adásban.
Az egykori nevelő kiemelte,
Kis elmondta, bizonyítani tudja, hogy a Demokratikus Koalícióhoz kötődő budapesti önkormányzatok lakásokat adtak azért a fiataloknak, hogy tanúskodjanak az ügyben.
Az ügyre még kedden reagált a kontroll.hu Facebook-oldalán Magyar Márton. Kiemelte,
a ma este Pócs János YouTube-csatornáján közzétett „Exkluzív interjú a Szőlő utca egykori nevelőjével” című videóval kapcsolatosan rágalmazás és becsület csorbítására alkalmas hamis hang- vagy képfelvétel nyilvánosságra hozatala miatt feljelentést fogok tenni mind Pócs János híresztelővel, mind pedig Kiss Márióval szemben, ugyanis Bangó Sándor nem kapott pénzt sem tőlem, sem mástól a kontrollos interjúért cserébe, jómagam nem tudtam arról és ma sincs tudomásom arról, hogy Bangó Sándor hazudott volna az interjúban "Zsolti bácsi" vezetéknevéről.