← Vissza

news.bsdnet.hu

Egy újabb inkasszó fizetésképtelenségbe sodorhatná Budapestet

Magyar Hírlap 2026-06-19 10:13
A kormány megértette, hogy egy újabb inkasszó bármely időpontban fizetésképtelenségbe sodorhatná Budapestet - reagált a Főpolgármesteri Hivatal a szolidaritási hozzájárulás befizetésének rendjéről szóló rendelet módosítására az MTI pénteki megkeresésére. A kormány megértette, hogy egy újabb inkasszó bármely időpontban fizetésképtelenségbe sodorhatná Budapestet - reagált a Főpolgármesteri Hivatal a szolidaritási hozzájárulás befizetésének rendjéről szóló rendelet módosítására az MTI pénteki megkeresésére. Mint írták, a fővárosi önkormányzat hivatalosan kérte a szolidaritási hozzájárulás befizetésének rendjéről szóló miniszteri rendelet módosítását. A Pénzügyminisztérium pedig már korábban bekérte a pénzügyi és gazdálkodási adatokat. "A mostani döntés szerint a kormány megértette, hogy egy újabb inkasszó bármely időpontban fizetésképtelenségbe sodorhatná Budapestet" - fogalmaztak. A Főpolgármesteri Hivatal közölte: a pénzügyi kötelezettség október 15-ig való elhalasztása teret és időt ad arra, hogy az ország augusztusra ígért pótköltségvetésének ismeretében megállapodás szülessen a fővárosi önkormányzat 2026-os finanszírozásáról. A Magyar Közlönyben csütörtök este jelent meg, hogy Kármán András pénzügyminiszter módosította a települési önkormányzatok által a 2026. évben teljesítendő önkormányzati szolidaritási hozzájárulásról szóló rendeletet. Ebben az olvasható, hogy a fővárosi önkormányzat nehéz anyagi helyzetének rendezése és működőképességének megőrzése érdekében indokolt a város szolidaritási hozzájárulásra vonatkozó fizetési kötelezettségének átütemezése. A módosított rendelet elhalasztotta az áprilisi 37,1 milliárd forintos és a júliusi 11,7 milliárdos részletet befizetési kötelezettségét október 15-ig. A fővárosnak így ezen határidőig az októberi - szintén 37,1 milliárdos - részlettel együtt 86 milliárd forint lett a fizetési kötelezettsége.
Eredeti cikk megtekintése →