Egészségesebb erekció, pattogó petefészek – meglepő indokokat is felhozott a Tisza-kormány arra, miért együnk több sertéshúst
HVG
2026-06-19 10:23
A hazai fogyasztók segítségével szeretné kirángatni a kormányzat a gondban lévő hazai sertéságazatot. Az ágazat eleve nehézségekkel küzdött az európai sertéshús-túltermelés miatt, és csak tetézte a gondokat, hogy a hó elején afrikai sertéspestis-fertőzést mutattak ki egy szabolcsi telepen .
A kormány szerint ez is rontotta az amúgy is gyengülő exportlehetőségeket, de a zavarok nagy része átmeneti, amit át lehet hidalni. Bóna Szabolcs agrár és élelmiszergazdaságért felelős miniszter szerint most a hazai jobb minőségű sertéshús exportpiaci visszaszorulásának a kompenzálása a legfontosabb, ami összesen 6-8 hetet jelent. A kormány a hazai piacon szeretné levezeti a többletet, ezért arra szólít fel, hogy a következő két hónapban legalább öt adaggal egyenek többet az emberek sertésből mint általában.
Nem felhizlalni akarjuk Magyarországot, hanem arra hívjuk fel, hogy támogassák a sertés ágazatban dolgozó embereket
– mondta Búza László élelmiszergazdaságért, kereskedelemért és műveltségért felelős államtitkár az agrártárca pénteki sajtótájékoztatóján. Az államtitkár számos érvet felsorakoztatott a sertéshús mellett, például, hogy természetes cinkben gazdag, ami segít, hogy „szexuális hormonháztartásunk is a topon legyen”, hogy legyen egészséges populáció,
egészséges erekció, pattogó petefészek tüszőkkel.
Az ágazat helyzetének javítása érdekében párbeszéd indult a kiskereskedelmi láncokkal és a közétkeztetéssel, hogy nagyobb mennyiségben használjanak hazai sertéshúst. Az afrikai sertéspestis terjedésének visszaszorítása érdekében intenzívebb fellépést várnak el a vadásztársaságoktól is. A következő hetekben intenzív kampány is indul annak érdekében, hogy több fogyjon a hazai jobb minőségű és egészségesebb sertéshúsból. A múzeumok éjszakáján a rakparton fognak osztogatni például minihamburgereket is.
Az eseményről hamarosan bővebben is beszámolunk.
Nyitókép: HVG / Veres Viktor