Feloszlatnák a debreceni közgyűlést – Megvan, mikor dönt erről a képviselő-testület
Hajdú-Bihar (HAON)
2026-06-19 10:30
Június 25-én tartja meg következő ülését Debrecen képviselő-testülete. A közgyűlési előterjesztések között szerepel egy beadvány Debrecen Megyei Jogú Város Önkormányzata Közgyűlése feloszlásának kezdeményezése címen. Az előterjesztést Madarasi István és Mándi László , az Összefogás a Cívisvárosért önkormányzati képviselői nyújtották be.
Az indoklás szerint a 2026. április 12-ei országgyűlési választások eredménye „egyértelmű üzenet a választóktól a politikusok felé úgy országosan, mint Debrecenben”.
– olvasható a dokumentumban.
A képviselők szerint egyetlen politikailag felelős döntés létezik: feloszlatni a közgyűlést, és időközi választásokat tartani Debrecenben.
Az előterjesztés április 24-ei keltezésű. Ennek oka feltételezhetően az, hogy ugyanaz a beadvány szövege, amelyet a két képviselő már benyújtott a testület számára közvetlenül a választások után. Akkor Papp László is reagált a javaslatra. Mint írta, a 2024-ben mandátumot szerzett közgyűlés megbízatása 2029-ig tart és ennek megfelelően végzi a munkáját.
Az idei április előterjesztésről, és a polgármester reakciójáról ebben a cikkünkben írtunk bővebben:
Ajánljuk még: