← Vissza

news.bsdnet.hu

Rollerrel is összetörte magát a győri ámokfutó, aki az Aston Martinjával halálra gázolt egy nőt a buszmegállóban

Blikk 2026-06-19 10:55
Nincs túl nagy szerencséje az utakon annak a fiatalembernek, aki még február 14-én a győri Szent István úton elveszítette az uralmát a nagy teljesítményű lususkocsija felett és az útról lesodródva a buszmegállóba csapódott, ahol halálra gázolt egy idős asszonyt. A Blikk most megtudta: Cs. Dávid a közelmúltban – miután a vezetői engedélyét bevonták – elektromos rollerrel száguldott a városban, s egy szerencsétlen mozdulatnak köszönhetően hatalmasat esett vele. Szerencsére ezúttal más nem sérült meg, a férfi viszont nem járt túl jól. Végh Attila Bűnügyi újságíró, oknyomozó riporter Lovas Bálint Bűnügyi újságíró, főmunkatárs Ezeket látta már? Érdeklődésünkre Rácz Renátó, az Országos Mentőszolgálat kommunikációs referense közölte: a helyszínről egy 30 év körüli férfit súlyos sérülésekkel, stabil állapotban szállítottak bajtársaik kórházba. Úgy tudjuk, a baleset a Szigethy Attila úton történt, ami egy kétszer két sávos főút. A fiatal férfi ugyan viselt védőfelszerelést, de így is nagyon csúnyán összetörte magát. „A Győri Rendőrkapitányság szabálysértési eljárás keretében vizsgálja az április 17-én, Győrben történt közlekedési baleset körülményeit, amelyben más érintett személy, vagy jármű nem volt. A folyamatban lévő eljárással kapcsolatban bővebb információt nem áll módunkban adni” – válaszolta írásban megkeresésünkre a Győr-Moson-Sopron Vármegyei Rendőr-főkapitányság. A luxuskocsijával tarolta le a buszmegállót, egy idős asszony életét vesztette / Fotó: Blikk Mint arról beszámoltunk , a vád szerint Cs. Dávid négy hónappal ezelőtt az Aston Martin sportkocsijával haladt, mellette pedig a várandós élettársát foglalt helyet. Miután a lámpa zöldre váltott, hirtelen gyorsítani kezdett, ám elvesztette az uralmát a kocsi irányítása felett. Az autó 93 km/h sebességgel átsodródott a szembe sávokba , majd megperdülve felcsapódott a járdára, ahol nagy sebességgel egy oszlopoknak, egy jelzőtáblának, majd a mellette álló 76 éves asszonynak ütközött, aki szörnyethalt . Dr. Plenter Nándor, a férfi ügyvédje korábban annyit közölt, hogy a védence elismerte a bűnösségét, ám vezetéstechnikai hibára hivatkozott. Ezen a győri útszakaszon borult fel a rollerrel Cs. Dávid áprilisban / Fotó: Google maps Ugyan a történtek után őrizetbe vették, a bíróság viszont nem rendelte el a letartóztatását . Azzal a feltétellel engedték szabadon, hogy nem hagyhatja el a város közigazgatási területét. A Blikknek sikerült beszélnie a férfi egyik közeli ismerősével, aki újabb részleteket árult el az újabb balesetéről. – Azt mondta, nem sokkal az autóbalesete után elektromos rollerrel is sikerült felborulnia, ráadásul megsérült az arca – mondta el a forrásunk. – Elment egy magánklinikára, mert a seb helyét el akarta tüntetni, de sajnos nem ment minden rendben. Nem lesz egyszerű a gyógyulása, maszkot is kell viselnie – tette hozzá. Sikerült elérnünk a férfi ügyvédjét, de érdemben nem kommentálta a fiatalember újabb balesetét. Kérdésünkre dr. Ferenczi-Borbély Veronika, ügyészségi szóvivő közölte, a szabálysértési eljárás nem ad okot arra, hogy súlyosabb kényszerintézkedést, esetleg letartóztatást rendeljenek el vele szemben. Aston Martin
Eredeti cikk megtekintése →