Nem jött be a Stranger Things alkotóinak új sorozata? Visszahőkölt a Netflix a számokat látva
Mediapiac
2026-06-19 11:05
Nem készít a Netflix második évadot a Stranger Things alkotóinak új, Nyugdíjas forradalmárok (The Boroughs) című sorozatából. Erről csupán egy hónappal a bemutató után döntöttek.
A jelek szerint nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket a Stranger Things készítőinek új sorozata a Netflix nél. A Nyugdíjas forradalmárok (The Boroughs) ugyanis nem kap 2. évadot a streaming szolgáltató döntése alapján – tudatta a sorozatwiki.hu .
A széria producerei Matt és Ross Duffer, míg alkotói Jeffrey Addiss és Will Matthews, akiknek nevéhez olyan produkciók fűződnek, mint a Gyűrűk Ura: A rohírok háborúja, vagy A Sötét Kristály – Az ellenállás kora.
A sorozatban komoly húzónevek alakították a főbb szerepeket, mint Alfred Molina, Bill Pullman, Geena Davis, Alfre Woodard és Jena Malone.
A The Boroughs története egy nyugdíjas otthon lakóiról szól, akik túlvilági fenyegetéssel találják szemben magukat.
Egy hónap telt azonban el a széria premierje óta, s a Netflix azonban nemet mondott az újabb etapra.
A Deadline úgy tudja, a folytatásról folytak egyeztetések, s megvolt az írói csapat is, a 2. és 3. etapot egymás után forgatták volna le.
A Nyugdíjas forradalmárok azonban – bár a kritikák dicsérték – csupán 5,6 milliós megtekintést produkált a nyitóhétvégéjén.
Az első héten a szám 9,5 millióra nőtt, de a másodikon 3,7-re esett vissza, a Netflix ezt követően gondolta meg magát a folytatást illetően – írta meg a sorozatwiki.hu.
Egy csésze kávéval elköszönt a Netflix az egyik húzó sorozatától