← Vissza

news.bsdnet.hu

Jön az új Bubi, megújul Budapest közbringa rendszere

ATV 2026-06-19 11:12
Célegyenesbe érkezett Budapest-közbringa rendszerének megújítása: péntektől elindult az újgenerációs kerékpárok tesztelése – közölte Karácsony Gergely pénteken a Facebook-oldalán. A főpolgármester azt írta: péntektől már láthatók „az új generációs Bubik a városban”. Ez egy zárt tesztidőszak kezdetét jelzi: a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) munkatársai és partnereik, például a Kerékpárosklub, teszteli a bicikliket, hogy a tapasztalatok alapján lehessen még finomhangolni ezt a bonyolult rendszert. Ezt követően jön az „ajándék bubizás”. Júliusban a BudapestGO alkalmazásban érvényes bérlettel rendelkezők díjmentesen próbálhatják ki a bicikliket. Csak regisztrálni kell hozzá, a felhasználás feltételeit e-mailben küldik majd. A részletekről a BKK folyamatosan tájékoztat mindenkit – olvasható. Karácsony Gergely közölte: az új rendszer 3300 kerékpárral indul, és ebből 2500 mechanikus és 800 elektromos rásegítésű bicikli lesz. „A Bubi 2.0 igazi sikertörténete a városnak: megháromszorozta a felhasználók számát, több mint 300 ezer egyedi felhasználója volt, és megtízszereződött a használat, 14 millió tekerés volt a Bubin” – fogalmazott a főpolgármester , kiemelve: most korszerűsítik a kerékpárokat és legalább kétszer annyi biciklit, köztük elektromos kerekpárokat adnak Budapestnek.
Eredeti cikk megtekintése →