Az első arab ország, ahol betiltják a Facebookot gyerekeknek
Origo
2026-06-19 12:01
Néhány nappal azután, hogy az Egyesült Királyság bejelentette, hogy betiltja a közösségi média használatát a 16 év alatti gyermekek számára, most az Egyesült Arab Emírségek is követi a példát. Az Emirátusok az első arab ország, amely ilyen jellegű, életkor alapján korlátozó intézkedést vezet be. Tehát nincs több Facebook a gyerekeknek.
Az új szabályok előírják a közösségi média-vállalatok számára, hogy
A 15 év alattiak által orábban létrehozott fiókokat a közösségi médiaplatformoknak le kell tiltaniuk, és meg kell akadályozniuk, hogy kijátsszák az életkor-ellenőrző rendszereket. Tilos a gyermekek személyes adatait célzott reklámozásra vagy viselkedési profilalkotásra felhasználniuk. A közösségimédia-vállalatoknak egy év áll rendelkezésükre az új szabályozásnak való megfelelésre.
Eddig nincs olyan ország, ahol egyértelműen bizonyították volna, hogy a közösségimédia-tilalom vagy szigorú korhatár-ellenőrzés látványosan csökkentette a gyerekeket érő online támadásokat, de ennek az egyik oka, hogy több helyen most vezetik be vagy még csak tesztelik, ezért a hosszú távú eredményekre még hiába várunk. Jelenleg négyféle módot tesztelnek a világon:
Ausztráliában már él ilyen tilalom, Franciaországban is készülnek rá, de továbbra is vita van róla mindehol, és a fiatalok megtanulták kijátszani a rendszert.