← Vissza

news.bsdnet.hu

Leváltják a Dél-pesti Centrumkórház vezetőségét: ők érkeznek – fotó

Blikk 2026-06-19 12:28
Leváltják a Dél-pesti Centrumkórház vezetőségét – jelentette be az egészségügyi miniszter. A főigazgatói poszton júliustól Szilágyi Örs lesz dr. Gondos Miklós utódja. Hegedűs Zsolt szerint az új irányításnak szemléletében is meg kell újítania az intézmény működését. A leendő főigazgató bevallása szerint nehéz szívvel fogadta el a felkérést, ugyanakkor kötelességének érezte, hogy megtegye. Nagy N. Alexandra Newsroom újságíró Ezeket látta már? Változás lesz a Dél-pesti Centrumkórház főigazgatói posztján és menedzsmentjében. Július 1-jétől dr. Gondos Miklós helyett Szilágyi Örs vezeti majd a Dél-pesti Centrumkórház – Országos Hematológiai és Infektológiai Intézetet (DPC) – közölte pénteken az Hegedűs Zsolt egészségügyi miniszter a Facebook-oldalán. A tárcavezető dr. Buga László államtitkárral az orvosigazgatói feladatok ellátására dr. Kállay Krisztiánt kérte fel. „Az új irányításnak nemcsak személyi értelemben, hanem szemléletében is meg kell újítania az intézmény működését. Ehhez kívánok sok sikert, erőt és felelősségteljes munkát az új vezetőknek” – fogalmazott Hegedűs. Szilágyi Örs eddig a dunaújvárosi Szent Pantaleon Kórház-Rendelőintézetet irányította. Gondos Miklóst két évvel ezelőtt nevezték ki a Dél-pesti Centrumkórház élére, előtte a Bács-Kiskun Vármegyei Oktatókórház főigazgatója volt. A dunaújvárosi Szent Pantaleon Facebook-oldalán Szilágyi úgy fogalmazott, a megbízatás végtelenül megtisztelő számára, a kihívás pedig óriási, mégis nehéz szívvel fogadta el a felkérést. „Az utóbbi időszakban a kórház és a kollégák, majd maga Dunaújváros és a környező térség a második otthonommá vált. Magam sem hittem volna ezt, amikor nagyjából öt évvel ezelőtt erre sodort az élet. Az elmúlt években stratégiai igazgatóként, majd főigazgatóként minden erőmmel azon dolgoztam, hogy ezt az intézményt fejleszteni, építeni tudjam” – magyarázta a távozó főigazgató, aki úgy érzi, az elmúlt években mindenekelőtt azért dolgozott, hogy a lehető legtöbbet tegyék a pácienseikért és kollégáikért. Lemondott a posztjáról dr. Révész János, az Országos Kórházi Főigazgatóság (OKFŐ) vezetője. A szakember a küszöbön álló kormányváltásra és az egészségügy új, minisztériumi szintű irányítására hivatkozva távozik, hogy szabad kezet adjon az ágazat leendő vezetésének. A főigazgató május 8-ával nyújtotta be a lemondását, a munkaviszonya június végén szűnik meg. „Igyekeztem lerakni egy jól működő, egymásra figyelő közösség alapjait, és visszanyerni a környező lakosság bizalmát az intézmény iránt. Hogy a Szent Pantaleon Kórház ne csupán egy egészségügyi intézmény legyen, hanem olyan hely, amelyre dolgozói büszkék lehetnek, és amelyre a térség lakói számíthatnak. Nem állítom, hogy minden célunkat elértük. Voltak sikereink és voltak nehézségeink is. De abban biztos vagyok, hogy együtt nagyon sokat tettünk azért, hogy a kórház ma erősebb, stabilabb és emberközelibb legyen, mint amikor ideérkeztem ” – hangsúlyozta. Szilágyi Örs köszönetet mondott minden munkatársnak, partnernek és támogatónak, aki segítette munkáját. Mint írta, a dunaújvárosiaknak és a környező települések lakóinak is hálás a bizalomért, a támogatásért és a kritikákért, amelyek sokszor segítették őket abban, hogy jobbak legyenek. Most új feladat vár rám. Egy olyan intézmény vezetését veszem át, amelynek jelentősége országos szinten is meghatározó. Ezt a megbízatást kötelességemnek érzem elfogadni, ugyanakkor egy darabot magamból itt hagyok Dunaújvárosban – fogalmazott Szilágyi Örs, aki még azt is hozzátette: büszke arra, hogy ennek a közösségnek a tagja lehetett, büszke mindarra, amit elértek, és biztos benne, hogy a Dunaújvárosi Szent Pantaleon Kórház-Rendelőintézet a jövőben is fejlődni fog. orvos
Eredeti cikk megtekintése →