← Vissza

news.bsdnet.hu

Karácsony Gergely felszólította a MOB-ot delegáló szervezetet Szilágyi Zoltán visszahívására

Index 2026-06-19 12:36
Karácsony Gergely reagált a hírre, hogy a Magyar Olimpiai Bizottság (MOB) tagja lett Szilágyi Zoltán. A főpolgármester megköszönte  Mérő Verá nak, hogy a Facebook-bejegyzésével felhívta a figyelmét a történtekre. „Sok egyéb között elsikkadt ez a bejelentés, és az sem volt nyilvánvaló nekem, hogy ez a Szilágyi az a Szilágyi. A helyzet az, hogy ő nem saját jogon, hanem a sportjogász társaság képviselőjeként lett a MOB tagja. Egy biztos: én nem akarok és nem fogok vele egy társaságban, egy légtérben lenni, és biztos vagyok benne, hogy a MOB tagjainak többsége is így gondolja” – fogalmazott Karácsony Gergely. Ezért levélben szólítom fel a Magyar Sportjogász Társaságot, hogy delegáljon másvalakit abba a testületbe, amelynek célja és a dolga az olimpiai charta képviselete, ez pedig szövegszerűen is rögzíti, hogy az emberi jogok és egyetemes erkölcsi alapelvek tiszteletén alapszik – közölte. Mint arról korábban beszámoltunk, a Magyar Olimpiai Bizottság tagja lett Szilágyi Zoltán, akit még évekkel ezelőtt vádolt meg saját lánya, Szilágyi Liliána úszó lelki, fizikai és szexuális bántalmazással. Szilágyi Zoltán akkor és azóta is tagadta a vádakat, a Magyar Úszó Szövetség vizsgálatot indított, és igazat adott az úszónőnek, míg a férfit nemkívánatos személlyé nyilvánították a szövetség eseményein és versenyein. A történtekre reagált a MOB : (Borítókép:  Karácsony Gergely  2025. november 6-án. Fotó:  Tövissi Bence  / Index)
Eredeti cikk megtekintése →