← Vissza

news.bsdnet.hu

A jegyzőkönyv szerint Mészáros Lőrinc 9,8 milliárd osztalékot szavazott meg magának a vasúti cégében

24.hu 2026-06-19 12:48
A Mészáros Lőrinc érdekeltségébe tartozó V-Híd Zrt. 2025-ben jóval kisebb forgalom mellett is vastagon nyereséges maradt, igaz, a profit értéke csökkent az előző évihez képest. A Hvg.hu cikke szerint társaság nettó árbevétele 188,1 milliárdról 11 százalékos csökkenéssel 168,1 milliárd forintra, az adózott eredménye 39,2 milliárdról 23 százalékos csökkenéssel 26,2 milliárd forintra esett vissza. A Mészáros Lőrinc „részvényes” személyes részvételével június 18-án megtartott közgyűlésen hozott határozat szerint ebből a 26,2-ből 9,8 milliárdot ki is fizetnek neki osztalékként. Így a felcsúti vállalkozó az elmúlt időszak folyamatos fizetési problémái ellenére is bőven tehet zsebre a vasúti cégeiből. A másik Mészáros-érdekeltségből, az R-Kord Építőipari Kft.-ből ugyanis szinte a teljes nyereséget kivették. Ott május 28-án tartottak taggyűlést, amelyen Talentis Group és az Opus Global képviselői úgy döntöttek, hogy a 3,3 milliárdos adózott nyereségből kerek 3 milliárd menjen osztalékba. Néhány héttel korábban, május 6-án írtuk meg, hogy a R-Kord egyik csődközelbe került alvállalkozója bírósághoz fordult, mert az nem fizette ki nekik azokat a pénzeket, amelyek egy több tízmilliárdos vasúti beruházáshoz kapcsolódó megbízásaik után szerintük nekik jártak volna, a Lázár János vezette Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM) pedig csak ígérgette, hogy intézkedik a rendezés ügyében. Kapcsolódó Lázár Jánost károkozóként citálják a bíróságra, amiért egy Mészáros-cég nem fizetett ki kétmilliárdot az alvállalkozójának Az R-Kord alvállalkozója a leköszönő minisztert is az 1,9 milliárd forintos kár okozói közé sorolja. The post A jegyzőkönyv szerint Mészáros Lőrinc 9,8 milliárd osztalékot szavazott meg magának a vasúti cégében first appeared on 24.hu.
Eredeti cikk megtekintése →