Újabb munkás halt meg a szegedi BYD-gyár építkezésén
Blikk
2026-06-19 13:00
Műszakja végeztével érte halálos baleset az egyik kínai munkást a Szegeden épülő BYD-gyár területén. A hírek szerint a férfi éppen kifelé tartott az építkezésről, amikor megbotlott és egy kamion alá esett. A helyszínre nagy erőkkel vonultak ki a mentők, helikopter is érkezett, a munkavállaló életét azonban már nem tudták megmenteni.
Nagy N. Alexandra
Newsroom újságíró
Ezeket látta már?
Újabb haláleset történt Szegeden a kínai elektromosjármű-gyártó vállalat új létesítményének építkezésén. A Magyar Hang információi szerint egy kínai munkás csütörtök délután, a műszakja végeztével éppen kifelé tartott az építési területről, amikor megbotlott és egy kamion alá esett. A mentőszolgálat a haláleset tényét megerősítette a lapnak, a baleset körülményeiről azonban nem közöltek részleteket.
A helyszínre több mentőegységet, köztük mentőhelikoptert is riasztottak, ám a mentők az újraélesztési kísérlet ellenére sem tudták már megmenteni a férfi életét – közölte az Országos Mentőszolgálat.
Utoljára február közepén történt halállal végződő baleset a Szegeden épülő BYD-gyár területén, akkor egy rakodási és daruzási művelet során következett be a baj, és egy férfi a helyszínen életét vesztette. Az építkezést irányító cég később közleményében hangsúlyozta, hogy mind a fővállalkozó az AE Industry Hungary Kft., mind az alvállalkozók elkötelezettek a biztonsági előírások betartása mellett, és mindenben segítik a hatóságok munkáját.
Szombaton baleset történt a szegedi BYD építkezésén, amelynek során egy munkás életét vesztette. A rendőrség halált okozó, foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés miatt indított nyomozást az ügyben. Az érintett fővállalkozó, az AE Industry Hungary Kft., valamint az alvállalkozók teljes együttműködést ígértek a hatóságokkal.
A debreceni BMW-gyár építkezésén is történt baleset, ahol egy férfi életveszélyesen megsérült . Ott szintén ők voltak a fővállalkozók, idén januárban pedig egy vásárhelyi vállalkozás perelte be őket, mert a kínai megrendelő műszaki okokra hivatkozva utólag csökkentette az állványok árára vonatkozó megállapodást.
Gajdos László élő környezetért felelős miniszter májusban arra hívta fel a figyelmet, hogy komoly környezetvédelmi aggályok merültek fel a Szegeden épülő BYD-gyár körül. Szerinte a BYD megszeghette a környezetvédelmi előírásokat az új létesítmény építésének kivitelezése során. A tárcavezető akkor közölte azt is, egyeztetett az illetékes hatóságokkal, valamint dr. Stumpf Péter országgyűlési képviselővel is, aki tájékoztatta „a jogsértések mértékéről és a helyi lakosság jogos aggodalmáról”.
A miniszter felszólította a BYD vezetőit arra, hogy azonnali hatállyal fejezzék be a környezetkárosító tevékenységet, hangsúlyozva, hogy a magyar emberek egészsége és biztonsága véleménye szerint mindennél fontosabb, és ebből semmilyen gazdasági érdek miatt nem engedhetünk.
Szeged