Meghalt egy munkás a szegedi BYD-gyár építésén – és ez már nem az első eset
VG
2026-06-19 13:14
Két jármű közé lépett és meghalt egy munkás csütörtökön a szegedi BYD-autógyár építkezésén. A BYD építkezésének területén ez már a második tragédia, az első idén februárban történt. A rendőrség péntek délután erősítette meg az információt.
A Délmagyar.hu Csongrád-Csanád Vármegyei Hírportál arról számolt be, hogy egy tehergépkocsi a munkaterületen haladva megállt egy ott dolgozó rakodógép mellett. Miután a rakodógép kezelője jelezte, hogy az út szabaddá vált, a teherautó elindult. Ezzel egy időben a két jármű közé belépett egy munkás, akit a tehergépkocsi elütött. A helyszínre érkező Országos Mentőszolgálat és a mentőhelikopter személyzetének újraélesztési kísérlete ellenére a sérült kínai munkás életét már nem lehetett megmenteni. Az ügyben a Szegedi Rendőrkapitányság halálos közlekedési baleset okozása miatt indított büntetőeljárást.
A vármegyei hírportál felidézte, hogy az már a második, nyilvánosságra került haláleset volt az építkezésen. Februárban egy rakodási és daruzási művelet során történt baleset, amelyet egy alvállalkozó végzett. Ott egy munkás szintén meghalt.