Gondoltad volna? Ez a legjobb ital a nagy melegben a szakértő szerint
Blikk Rúzs
2026-06-19 13:00
Meglepő dologra derült fény
Most, hogy egész Európát elérte a hihetetlen kánikula , nagyon fontos, hogy az ember megfelelő mennyiségű folyadékot fogyasszon, különösen ha a napon tartózkodik. A legtöbben ilyen időben azonnal a hideg víz után nyúlunk, azonban a szakértő szerint létezik egy ital, amelynek fogyasztása jóval ajánlatosabb az ilyen időben.
Dr. Natasha Fernando brit orvos szerint ennek oka abban keresendő, hogy a tej hidratáló hatása messze meghaladja minden más italét, így a vízét is. Ez azért van így, mert a tej magas mennyiségben tartalmaz cukrot, fehérjét, zsírt és nátriumot is, amelyek meggátolják a folyadék kiürülését a gyomorból. A szójatej ilyenkor különösen jó választás lehet, hiszen ez még elektrolitokat is tartalmaz, amelyek szintén segíti a hidratációt.
A szakértő emellett kiemelte, hogy a kiszáradás tünetei lehetnek többek között a fokozott szomjúságérzet, a ritkább vizelési inger, a szédülés, a száj, az ajkak és a nyelv kiszáradása, a beesett szem, valamint a sötétsárga vagy erős szagú vizelet is – ha ezeket érezzük magunkon, kezdjünk el kis kortyokban folyadékot fogyasztani, és azonnal forduljunk orvoshoz.
Life