Végleg bezárt a hajdú-bihari zöldhulladék-lerakó, erre számíthatnak most a helyiek
Hajdú-Bihar (HAON)
2026-06-19 12:45
Ahogy arról korábban már beszámoltunk, május végén kétszer is tűz ütött ki a püspökladányi zöldhulladék-lerakóban, amely miatt határozott ideig nem üzemel . Most azonban Varga Zoltán alpolgármester a közösségi oldalán közölte, hogy a telepet végleg bezárták, a jövőben már nem fog kinyitni, így ott a továbbiakban már nem lesz lehetőség a zöldhulladék leadására.
Az alpolgármester azonban hozzátette, hogy a lerakó megszűnése után a Karcag Térségi Hulladékgazdálkodási Közszolgáltató Nonprofit Kft. továbbra is házhoz menő zöldhulladék-gyűjtési szolgáltatást biztosít, így a keletkező zöldhulladékot az ingatlanok elől elszállítják. A lakosok a faleveleket, fűnyesedéket, gyomokat zsákokba gyűjtve, a gallyakat és ágakat (amelyek átmérője legfeljebb 5 cm lehet) legfeljebb 1 méter hosszúságban, kötegelve helyezhetik ki a hulladékszállítási napokon.
A zöldhulladék elszállítása 2026. március 9. és december 4. között minden páratlan héten történik, a kommunális hulladékgyűjtés napján, az alábbiak szerint:
Kérik, hogy a zöldhulladékot a szállítás napján reggel 6 óráig helyezzék ki az ingatlan elé.
A zöldhulladék-lerakó először május 29-én gyulladt ki , akkor több város tűzoltói hat vízsugárral fékezték meg a lángokat, amelyek mintegy ezer négyzetméteren pusztítottak. Másodjára május 31-én ütött ki tűz a telepen , akkor négy vízsugárral oltották a területet.
A tűzről készült fotókat itt tekintheted meg:
A helyszínen készült videó itt látható:
Ajánljuk még: