← Vissza

news.bsdnet.hu

Még drágább lehet a belépés Velencébe

Origo 2026-06-19 13:29
Velence új polgármestere szerint akár 50 euróra (17600 forintra) is emelkedhet az egynapos látogatók számára fizetendő belépődíj a legforgalmasabb időszakokban – számolt be róla a The Guardian . Simone Venturini, aki május végén nyerte meg a polgármester-választást, közölte: a városvezetés olyan javaslaton dolgozik, amely lehetővé tenné a díj jelentős emelését azokban az időszakokban, amikor különösen nagy a turistaforgalom. A tervhez a központi kormányzat jóváhagyására is szükség lesz. A jelenlegi rendszerben a turisták online fizethetik be az összeget, amelyért cserébe QR-kódot kapnak. Ezt a város főbb belépési pontjain ellenőrzik. A városvezetés szerint az intézkedés célja a túlzott turizmus mérséklése és a látogatószám jobb szabályozása. Bár a díj bevezetése eddig nem csökkentette jelentősen a turisták számát, az első évben mintegy 2,4 millió euró (845 millió forint) bevételt hozott Velencének. A városvezetés közlése szerint a belépődíjból származó bevételeket közszolgáltatások finanszírozására, valamint a világörökségi helyszín fenntartására és védelmére fordítják. Velence működtetése és karbantartása évente több mint 100 millió euróba (35,2 milliárd forintba) kerül. Ezt jó tudni, ha a szerelmesek városába készül – sokba kerülhet, ha nem tartja be Fizetőssé válik Róma egyik leghíresebb látványossága
Eredeti cikk megtekintése →