← Vissza

news.bsdnet.hu

650 millió dollárba került a legdrágább hollywoodi film

SG.hu 2026-06-19 19:26
Elég drága lett a 2022-es Jurassic Park. A hivatalosan leadott pénzügyi beszámolók alapján a 2022-es Universal Pictures-film, a Jurassic World: Dominion számít minden idők legdrágább hollywoodi filmjének, ugyanis hivatalosan 658,8 millió dollárba került, amivel megelőzte a korábbi csúcstartó Star Wars: The Force Awakenst, amire 638,9 millió dollárt költöttek el hivatalosan, írta meg a Forbes. A film összességében milliárdos lett, de éppen, hogy csak, hiszen amellett, hogy Amerikában 377 millió dollárt termelt, nemzetközileg 625 millióra volt jó.
Eredeti cikk megtekintése →