← Vissza

news.bsdnet.hu

Rémálom a parkban: megvadult ló miatt halt meg egy turista

Blikk Rúzs 2026-06-19 13:30
Azonnal kórházba szállították, de nem tudtak rajta segíteni. Tragikus baleset sokkolta New Yorkot: életét vesztette egy 18 éves turista, miután leesett egy, a Central Parkban közlekedő lovaskocsiról. A helyi sajtóinformációk szerint a fiatal Indiából érkezett a városba, és három társával utazott a kocsin, amikor bekövetkezett a szerencsétlenség. A rendőrség tájékoztatása szerint a kocsis egy rövid időre leszállt a bakról, hogy fényképet készítsen az utasokról. Ekkor a ló váratlanul megvadult és elindult, útközben egy másik lovaskocsival is összeütközött, majd felborult. A 18 éves fiú súlyos sérüléseket szenvedett , kórházba szállították, de az orvosok már nem tudták megmenteni az életét. A másik három utas nem sérült meg olyan mértékben, hogy orvosi ellátásra lett volna szüksége. A közlekedési dolgozókat képviselő szakszervezet egyik vezetője élesen bírálta a hajtó döntését, elfogadhatatlannak nevezve, hogy magára hagyta a lovat és a kocsit. Hangsúlyozta: ilyen helyzetben a kocsisnak mindig az állat mellett kell maradnia. Forrás: Origo
Eredeti cikk megtekintése →