Kiakadt Magyar Péter sógora azon, hogy Sulyok Tamás elévágott
Magyar Nemzet
2026-06-19 13:58
Sulyok Tamás alkotmánybírósági indítványa miatt akadt ki a Tisza Párt árnyék igazságügyi minisztere, Melléthei-Barna Márton. Az egykori igázságügyi miniszterjelölt, aki egyébként Magyar Péter sógora és egykori egyetemi évfolyamtársa is azt írja a Facebook-oldalán, hogy szerinte „példátlan“ sebességgel tűzte napirendre az Alkotmánybíróság a köztársasági elnök indítványát, hiszen június 11-én érkezett az indítvány, június 18-án pedig már meg is jelent a honlapon, hogy 22-én tárgyalni fogja a testület Sulyok indítványát.
Melléthei-Barna Márton bejegyzésében azt is állította, hogy egy, az indítvány által sugallt választ adó határozat „napnál világosabbá tenné”, hogy a köztársasági elnök összejátszik az Alkotmánybírósággal az alkotmányozó hatalom akadályozása érdekében. Szerinte az Alkotmánybíróság nem vizsgálhatja az Alaptörvény módosításának tartalmát, mivel az Alaptörvény 24. cikkének (5) bekezdése egyértelműen rögzíti, hogy a testület az Alaptörvényt és annak módosítását kizárólag a megalkotására és kihirdetésére vonatkozó eljárási követelmények szempontjából vizsgálhatja felül.
Fel van tehát adva a lecke az árnyékminiszterként mozgó országgyűlési képviselőnek, aki ráadásul most lépéshátrányba is kerülhet a köztársasági elnökhöz képest.
Sulyok Tamás ugyanis azt szeretné elérni, hogy az Alkotmánybíróság foglaljon állást arról, hogy lehet-e egyénre szabott jogalkotással módosítani az Alaptörvényt, illetve, ha ez történne, akkor abba lenne-e beleszólása magának az Alkotmánybíróságnak. Magyar Péter már a kampányban, és megválasztása után is többször beszélt arról gyűlésein, hogy az Orbán-kormányok idején kinevezett vezetőknek menniük kell. Elsődleges célpontja Sulyok Tamás, aki 2024 óta köztársasági elnök, de a többi közjogi méltóságot is el szeretné távolítani.