Polt Péter levette a napirendről Sulyok beadványát a hét alkotmánybíró húzása után
444.hu
2026-06-19 13:58
Cikkünk frissülMiután hét alkotmánybíró kizáratta magát a Sulyok-ügy tárgyalásából, így a teljes ülés - ahol ezt tárgyalni kellett volna - már nem határozatképes - írta a 444 kérdésére a testület főtitkára. „Mindezekre tekintettel az Alkotmánybíróság elnöke az ügyet az Alkotmánybíróság teljes ülésének napirendjéről levette.”Az AB hétfőn tárgyalta volna az ügyet. Információink szerint egy olyan javaslat került volna a testület elé, ami támogatta volna Sulyok Tamás beadványát. Kértük, hogy Polt Péter véleményezze az alkotmánybírók lépését, illetve árulja el, tárgyalt-e az ügyben Sulyok Tamással, de erre nem érkezett válasz.