← Vissza

news.bsdnet.hu

Hülyének való nézés

Demokrata 2026-06-19 13:59
Tegyük hozzá, a Tisza mögött álló agytrösztök nagyon is tisztában vannak ezzel. Most egy különben régi, de hatásos trükkre utasították Magyar Péter kormányát. A kabinet bejelentette, hogy csökkenti az üzemanyagok árát, és az, láss csodát, a védett ár alá fog süllyedni. Innen nézve tehát nincs is szükség az üzemanyagárak védelmére, azt nyugodtan ki lehet vezetni. A lépést a világpiaci árak csökkenésével és a forint erősödésével, no meg Magyar Péter nagyvonalúságával indokolták. Mintha tényleg az általa ígért 480 forint felé tartana a Tisza üzemanyag-stratégiája. A tömegnek tetszik. Pozitív érzetet kelt a lépés, na ugye – mondják a vérmes Tisza-szavazók. Igen, de mi lesz, ha újra kapaszkodópályára állnak a világpiaci árak, mi biztosítja azt, hogy azok – különösen egy nemzetközi konfliktus esetén – nem veszik célba a Lengyelországban már bőven megugrott 700 forintos szintet?! Az árvédelmet már kivezette a kormány, azt nem lehet visszacsinálni. És a kivezetés lendülete elsodorja majd a rezsivédelmet is, ami most történik, az az általában vett rezsivédelem elsöprésének első lépcsője. Örömből borúba zuhan a még népes Tisza-tábor? Ezt az érzelmi hullámvasutat általában a gyerekeknek szánják, ilyen trükkel csak őket lehet becsapni… A másik: Lannert Judit bejelentette, hogy emeli a pedagógusok bérét. Méghozzá büszke 0,4 százalékkal. De nem is a nevetséges, jelképes mérték a lényeg – bár az átverés szempontjából ez is fontos –, hanem az, hogy erről nemzeti konzultációt akar tartani az oktatási tárca. Egyrészt: ugyan ki lenne az, aki sajnálná, illetve ellenezné ebben az országban a pedagógusok béremelését? Másrészt: nem erről kellene nemzeti konzultációt, pontosabban széles körű társadalmi egyeztetést tartani, hanem arról, hogy bekerülhet-e az óvodákba, az általános- és középiskolákba az LMBTQ kultúra népszerűsítő programja? Az viszont még szóba sem jött, hogy megkérdeznék a szavazókat, a szülőket, a pedagógusokat erről a rendkívül kényes, gyomorforgató kérdésről. Persze itt is megvan a pozitív effektus, mondván a béremeléssel a Fidesz-kormány januári, 10 százalékos pedagógus béremelését kell kiegészíteni és korrigálni, mert Orbánék ezt is rosszul csinálták. Ennyi a mai penzum, de a trükkök sorozatának nincs vége. Kicsit hasonlít ez az egész a Kádár-kori történelemtudomány nagy varázslatához. Amikor azt próbálták beadni az illetékesek a magyar társadalomnak, hogy ne lázadozzunk Trianon ellen. Sőt, örüljünk annak, hogy ilyen „igazságosan” megbüntették ott a magyarokat. Aztán csak néztünk, hogy a hetvenes évek végén sok, épp felnőtt korba lépett fiatal proli őszintén megdöbbent azon, hogy Erdélyben magyarul beszélnek. Őket is hülyének nézte a rendszer.
Eredeti cikk megtekintése →