← Vissza

news.bsdnet.hu

Újabb munkás halt meg a szegedi BYD-gyár építkezésén

Klubrádió 2026-06-19 13:50
Újabb haláleset történt a szegedi BYD-gyár építkezésén. Az ügy körülményeiről a Csongrád-Csanád Vármegyei Rendőr-főkapitányság a Telex nek azt írta: „Egy tehergépkocsi a munkaterületen haladva megállt egy ott dolgozó rakodógép mellett. Miután a rakodógép kezelője jelezte, hogy az út szabaddá vált, a teherautó elindult. Ezzel egy időben a két jármű közé belépett egy munkás, akit a tehergépkocsi elütött. A helyszínre érkező Országos Mentőszolgálat és a mentőhelikopter személyzetének újraélesztési kísérlete ellenére a sérült kínai munkás életét már nem lehetett megmenteni.” Hozzátették, hogy a Szegedi Rendőrkapitányság halálos közlekedési baleset okozása miatt indított büntetőeljárást az ügyben. „A helyszínre több mentőegységet, köztük mentőhelikoptert is riasztottunk. A mentők sajnos az újraélesztési kísérlet ellenére sem tudták már megmenteni a férfi életét” – közölte az Országos Mentőszolgálat sajtóosztálya a  Magyar Hang gal. Februárban is halálos baleset történt az építkezés területén, akkor is egy munkás vesztette életét, rakodási és daruzási művelet közben. Az Országos Mentőszolgálat kommunikációs osztálya szerint a férfi a helyszínen olyan súlyos sérüléseket szenvedett, hogy már nem tudták újraéleszteni, míg a rendőrség halált okozó, foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés ügyében indított büntetőeljárást. Május végén környezetkárosítás gyanúja miatt indult nyomozás a szegedi BYD-beruházás ügyében azután, hogy a Csongrád Csanád Vármegyei Kormányhivatal feljelentést tett. A kormányhivatal azért tett feljelentést, mert a BYD Auto Hungary Kft. nem tett eleget a kiadott környezetvédelmi engedély előírásainak. A gyanú szerint a beruházási területről kitermelt, szennyezettségi határérték feletti alkil-benzol tartalmú földet több külső helyen rakodták le. Márciusban egy névtelenséget kérő szakember számolt be súlyos munkavédelmi és biztonsági problémákról ugyancsak a Magyar Hang nak: sárba ragadt munkagépekről, elhanyagolt földmunkákról, túlzsúfolt járművekről, verekedő munkásokról és csomagtartóban utaztatott dolgozókról beszélt. (Kiemelt kép: Szegeder.hu)
Eredeti cikk megtekintése →