← Vissza

news.bsdnet.hu

Hét alkotmánybíró kizáratta magát, ezért nem tárgyalja hétfőn az Ab Sulyok Tamás beadványát

24.hu 2026-06-19 14:18
Az ügy tárgyával összefüggő személyes és közvetlen érintettségére hivatkozva kizáratta magát hét alkotmánybíró a Sulyok-ügy tárgyalásából, ezért az azt tárgyaló hétfői ülés nem határozatképes – írta a 444 kérdésére az Alkotmánybíróság főtitkára. Mindezekre tekintettel az Alkotmánybíróság elnöke az ügyet az Alkotmánybíróság teljes ülésének napirendjéről levette – olvasható a testület pénteki közleményében. Az AB hétfőn tárgyalta volna Sulyok Tamás június 11-én benyújtott indítványát, amellyel a köztársasági elnök lényegében a saját pozícióját igyekezett megmenteni. Polt Péter AB-elnök ugyanis hamar kiszignálta az ügyet. A lap információja szerint – komoly vita után – egy olyan javaslat került volna a testület elé, ami támogatta volna az államfő beadványát. Az Alkotmánybíróságról szóló törvény értelémben a teljes ülés akkor határozatképes, ha azon legalább az Alkotmánybíróság hivatalban lévő tagjainak kétharmada – 10 tag – jelen van. Mivel az AB 15 tagú, így erre Sulyok ügyében nem lesz mód a hét kizárás miatt. Korábban a 444 és a Telex is arról írt, hogy komoly feszültséget okozott az Alkotmánybíróságon belül Sulyok Tamás akciója. Kapcsolódó Vidéki prókátor: Sulyok Tamás eltávolítása egyszerű „tabula rasa” lesz Szerinte a módosítás a kormányváltást rendszerváltássá emeli. The post Hét alkotmánybíró kizáratta magát, ezért nem tárgyalja hétfőn az Ab Sulyok Tamás beadványát first appeared on 24.hu.
Eredeti cikk megtekintése →