← Vissza

news.bsdnet.hu

A Mercedes elárulta: szokatlan hiba nehezítette Russell versenyének hajráját Barcelonában

F1világ 2026-06-19 14:30
George Russell a Mercedes színeiben teljesített 100. nagydíján a pole pozícióból rajtolhatott, ám a brit versenye korántsem alakult zökkenőmentesen. A Mercedes elárulta, hogy Russell a Barcelona-Katalónia Nagydíj záró szakaszában egy „nagyon-nagyon túlkormányzott” autóval küzdött, miután az utolsó bokszkiállásánál „helytelen” egyensúlyállítást végeztek el az autón. Az Audi közel jár az áttöréshez, de az erőforrás továbbra is hátráltatja Russell a vasárnapi futamot a második helyen fejezte be a ferraris Lewis Hamilton mögött. A Mercedes kétkiállásos stratégiát választott, miközben a Scuderia agresszívebb, háromkiállásos taktikával versenyzett, és az utolsó bokszlátogatását a virtuális biztonsági autós szakasz alatt teljesítette. HIRDETÉS HIRDETÉS Mindez azután történt, hogy a bajnokság éllovasa, Kimi Antonelli — aki öt körrel a leintés előtt megelőzte Russellt, és a verseny előrehaladtával egyre magabiztosabbnak tűnt az autó volánja mögött — technikai problémák miatt megállt, és kiesett a futamból. HIRDETÉS A Mercedes barcelonai elemzővideójában Bradley Lord, a csapat helyettes csapatfőnöke így értékelte a történteket: „Elméletben ez egy olyan verseny volt, amelyet megnyerhettünk volna. George nagyon erős tempót mutatott a közepes gumin a nyitó etapban, Kimi pedig nagyon erős volt a kemény gumikon a második és a harmadik etapban, amikor George egy kicsit kevésbé érezte kényelmesnek az autót.” „De csak akkor nyerhettük volna meg, ha mindent jól csinálunk. Versenyidőt veszítettünk azzal, hogy a két versenyzőnk egymással küzdött a második etapban, majd a harmadikban is. Kimi esetében pedig nyilvánvalóan végül egy megbízhatósági hiba fosztotta meg őt attól, hogy egyáltalán célba érjen.” „Igaz, hogy a Ferrari egy kicsit szerencsés volt a VSC-vel, amely Lewis-t az utolsó bokszkiállásnál a mi autóink elé juttatta a pályán. Ha ez nem történik meg, akkor át kellett volna küzdenie magát a mezőnyön. Ez nem jelenti azt, hogy az eredmény szükségszerűen megváltozott volna, de erősebb helyzetbe hozhattuk volna magunkat ahhoz, hogy megszerezzük azt a győzelmet.” Lord ezt követően részletesen kitért arra a konkrét problémára, amellyel a Mercedes Russell harmadik kiállásánál szembesült , és amely hozzájárult ahhoz, hogy az autó egyensúlya gondot okozzon az utolsó etapban. HIRDETÉS „Nagyszerű volt látni, hogy George az elmúlt néhány nagydíj nehéz eredménysora után ismét a legjobb formáját hozta: megszerezte a pole-t, és harcban volt a futamgyőzelemért” — mondta Lord. „[Mindezt] annak ellenére tette, hogy az utolsó bokszkiállásunknál valójában helytelenül állítottuk be az első szárnyat, az állítópisztollyal kapcsolatos probléma miatt. Ez azt jelentette, hogy nagyon-nagyon túlkormányzott egyensúllyal kellett vezetnie, ami kétségtelenül hátráltatta a tempóját a záró szakaszban.” HIRDETÉS Lord emellett a Ferrari egyre komolyabb fenyegetéséről is beszélt, miután Hamilton 41 pontra csökkentette hátrányát Antonellivel szemben az egyéni bajnokságában , miközben a Mercedes is közelebb került a csapatok bajnoki küzdelmében. „A teljesítmény hétről hétre változik, ahogy a csapatok fejlesztési csomagokat hoznak, illetve változnak a körülmények és a pályák követelményei” — tette hozzá. „Ezen a hétvégén Barcelonában a Ferrari jelentős fejlesztést hozott az autójára, és nagyon egyértelmű előrelépést tettek, mind az egykörös tempó tekintetében, ahol Lewis a pole pozícióért harcolt, mind pedig nyilvánvalóan a versenyen is, ahol végül megszerezték idei első győzelmüket.” „Egész évben azt mondtuk, hogy az erős szezonkezdetünk ellenére ez egy fejlesztési verseny, és ha továbbra is a mezőny elején akarunk versenyezni, akkor minden hétvégén teljesítményt kell találnunk — kisebb és nagyobb fejlesztési csomagokkal egyaránt.”
Eredeti cikk megtekintése →