A Mercedes elárulta: szokatlan hiba nehezítette Russell versenyének hajráját Barcelonában
F1világ
2026-06-19 14:30
George Russell a Mercedes színeiben teljesített 100. nagydíján a pole pozícióból rajtolhatott, ám a brit versenye korántsem alakult zökkenőmentesen. A Mercedes elárulta, hogy Russell a Barcelona-Katalónia Nagydíj záró szakaszában egy „nagyon-nagyon túlkormányzott” autóval küzdött, miután az utolsó bokszkiállásánál „helytelen” egyensúlyállítást végeztek el az autón.
Az Audi közel jár az áttöréshez, de az erőforrás továbbra is hátráltatja
Russell a vasárnapi futamot a második helyen fejezte be a ferraris Lewis Hamilton mögött. A Mercedes kétkiállásos stratégiát választott, miközben a Scuderia agresszívebb, háromkiállásos taktikával versenyzett, és az utolsó bokszlátogatását a virtuális biztonsági autós szakasz alatt teljesítette.
HIRDETÉS
HIRDETÉS
Mindez azután történt, hogy a bajnokság éllovasa, Kimi Antonelli — aki öt körrel a leintés előtt megelőzte Russellt, és a verseny előrehaladtával egyre magabiztosabbnak tűnt az autó volánja mögött — technikai problémák miatt megállt, és kiesett a futamból.
HIRDETÉS
A Mercedes barcelonai elemzővideójában Bradley Lord, a csapat helyettes csapatfőnöke így értékelte a történteket: „Elméletben ez egy olyan verseny volt, amelyet megnyerhettünk volna. George nagyon erős tempót mutatott a közepes gumin a nyitó etapban, Kimi pedig nagyon erős volt a kemény gumikon a második és a harmadik etapban, amikor George egy kicsit kevésbé érezte kényelmesnek az autót.”
„De csak akkor nyerhettük volna meg, ha mindent jól csinálunk. Versenyidőt veszítettünk azzal, hogy a két versenyzőnk egymással küzdött a második etapban, majd a harmadikban is. Kimi esetében pedig nyilvánvalóan végül egy megbízhatósági hiba fosztotta meg őt attól, hogy egyáltalán célba érjen.”
„Igaz, hogy a Ferrari egy kicsit szerencsés volt a VSC-vel, amely Lewis-t az utolsó bokszkiállásnál a mi autóink elé juttatta a pályán. Ha ez nem történik meg, akkor át kellett volna küzdenie magát a mezőnyön. Ez nem jelenti azt, hogy az eredmény szükségszerűen megváltozott volna, de erősebb helyzetbe hozhattuk volna magunkat ahhoz, hogy megszerezzük azt a győzelmet.”
Lord ezt követően részletesen kitért arra a konkrét problémára, amellyel a Mercedes Russell harmadik kiállásánál szembesült , és amely hozzájárult ahhoz, hogy az autó egyensúlya gondot okozzon az utolsó etapban.
HIRDETÉS
„Nagyszerű volt látni, hogy George az elmúlt néhány nagydíj nehéz eredménysora után ismét a legjobb formáját hozta: megszerezte a pole-t, és harcban volt a futamgyőzelemért” — mondta Lord.
„[Mindezt] annak ellenére tette, hogy az utolsó bokszkiállásunknál valójában helytelenül állítottuk be az első szárnyat, az állítópisztollyal kapcsolatos probléma miatt. Ez azt jelentette, hogy nagyon-nagyon túlkormányzott egyensúllyal kellett vezetnie, ami kétségtelenül hátráltatta a tempóját a záró szakaszban.”
HIRDETÉS
Lord emellett a Ferrari egyre komolyabb fenyegetéséről is beszélt, miután Hamilton 41 pontra csökkentette hátrányát Antonellivel szemben az egyéni bajnokságában , miközben a Mercedes is közelebb került a csapatok bajnoki küzdelmében.
„A teljesítmény hétről hétre változik, ahogy a csapatok fejlesztési csomagokat hoznak, illetve változnak a körülmények és a pályák követelményei” — tette hozzá.
„Ezen a hétvégén Barcelonában a Ferrari jelentős fejlesztést hozott az autójára, és nagyon egyértelmű előrelépést tettek, mind az egykörös tempó tekintetében, ahol Lewis a pole pozícióért harcolt, mind pedig nyilvánvalóan a versenyen is, ahol végül megszerezték idei első győzelmüket.”
„Egész évben azt mondtuk, hogy az erős szezonkezdetünk ellenére ez egy fejlesztési verseny, és ha továbbra is a mezőny elején akarunk versenyezni, akkor minden hétvégén teljesítményt kell találnunk — kisebb és nagyobb fejlesztési csomagokkal egyaránt.”