← Vissza

news.bsdnet.hu

Riasztás a vb-n: Le kellett lőnie egy drónt a mexikói hadseregnek

Csak Foci 2026-06-19 15:06
Az incidens a Mexikó-Koreai Köztársaság (1-0) csoportmérkőzés előtt történt. A cseheket korábban 2-1-re verő ázsiai együttes zártkörű edzést tartott Zapopanban, hogy gyakorolja a taktikát a nyitómeccsüket a dél-afrikaiakkal szemben 2-0-ra nyerő hazaiak ellen, amikor - még a bemelegítésnél - egy biztonsági tiszt észlelte, hogy egy drón lebeg a futballpálya felett. Riasztotta a szolgálatot teljesítő mexikói katonai egységet, amely lelőtte a szerkezetet. A két férfi, akikről feltételezik, hogy a drónt kezelték, elmenekült a helyszínről. Az Associated Press mexikói kormányzati forrásokra hivatkozva arról számolt be, hogy az elmúlt napokban több drónt is hatástalanítottak, miközben azok stadionok körüli biztonsági zónákba és különböző válogatottak tartózkodási helyeire próbáltak bejutni. (MTI) [keretes_doboz cim="A 2026-OS VB A CSAKFOCI.HU-N!"] Friss hírek és videók itt! A teljes menetrend és eredmények A keretek és mezszámok [/keretes_doboz] https://www.csakfoci.hu/magyar-foci/na-ez-meredek-az-eto-val-hoztak-hirbe-a-3-szoros-bl-gyoztes-jatekosikont
Eredeti cikk megtekintése →