Elütöttek egy kerékpározó gyereket Budán: a fiú beszorult az autó alá – fotók
Blikk
2026-06-19 15:03
Súlyos balesetről számolt be a Rózsadomb Önkéntes Tűzoltó Egyesület: Adyligeten egy személyautó elgázolt egy bicikliző gyereket. Az önkéntes tűzoltók éppen egy közelben lévő rendezvényen voltak, azonnal a helyszínre siettek segíteni. A helyszínen lévők tuskókkal támasztották alá az autót, hogy a sérülten segítsenek, a mentőszolgálatok azonnal megkezdték a mentést.
Eszes Andrea
Newsroom újságíró
Ezeket látta már?
Az esethez való riasztás csütörtök délután akkor érkezett, amikor a Hidegkúti úton lévő bölcsőde évzáró családi napján voltak az egyesület tagjai: gázolás miatt hívták őket, a tájékoztatás szerint egy ember jármű alá szorult. Az alig három kilométerre lévő címre percek alatt kiérkeztek és megállapították, hogy az autó alatt egy gyermek van. Mikorra odaértek, a helyszínen lévők autóemelővel megemelték és fatuskókkal alátámasztották a járműt, így a Pesthidegkúti Mentőállomásról érkező mentőkkel és a II. kerületi hivatásos tűzoltókkal a gyerek kiemelését azonnal meg is tudták kezdeni. "A fiút helyszíni hosszas ellátást követően a mentők kórházba szállították " - írják a bejegyzésükben.
Az önkéntes tűzoltók felhívják a figyelmet, hogy a gyermekeknek nyári szünet lesz a következő hónapokban és a felnőttek közös felelőssége , hogy felkészítsük őket a balesetek és veszélyhelyzetek megelőzésére.
balesetek