Idén először volt 35 fok: a fővárosban emelkedett ilyen magasra a hőmérséklet
Blikk
2026-06-19 15:39
Megérkezett az idei első igazi hőhullám Magyarországra: a HungaroMet közlése szerint kedden először emelkedett 35 Celsius-fok fölé a hőmérséklet az országban. Budapest Újpest mérőállomásán 35,1 fokot regisztráltak, ami egyben az idei év eddigi legmagasabb értéke is.
Csorba Anita
Newsroom újságíró
Ezeket látta már?
A meteorológiai szolgálat a közösségi oldalán számolt be arról, hogy idén először volt 35 fok , ezzel jelezve, hogy hivatalosan is beköszöntött a kánikula. Az újpesti állomásukon nem kevesebb, mint 35,1 fokot mutatott a hőmérő. A forróság ráadásul nem ér véget egyetlen nap alatt, a következő időszakban is nyárias időre számíthatunk.
A HungaroMet előrejelzése szerint pénteken a nap hátralévő részében szinte tökéletes strandidő várható az ország nagy részén. A napsütés lesz túlsúlyban , a hőmérséklet ismét több helyen meghaladhatja a 30 fokot, ugyanakkor helyenként záporok és zivatarok is kialakulhatnak, amelyek átmenetileg felfrissíthetik a levegőt.
időjárás