Hosszabbított egyik legnagyobb tehetségével a Vasas
NB1.hu
2026-06-19 15:45
Hosszú távra tervez Rab Bencével a Vasas. A mindössze 18 éves, korosztályos válogatott játékos új szerződést írt alá.
A Vasas FC újabb saját nevelésű futballistája jövőjét biztosította be Angyalföldön, miután szerződést hosszabbított Rab Bencével – derül ki a klub hivatalos közleményéből.
A 18 éves labdarúgó 2020-ban csatlakozott a Kubala Akadémiához, azóta pedig végigjárta annak utánpótlás ranglétráját, miközben több korosztályban is meghatározó szerepet töltött be.
A védelemben és a középpályán egyaránt bevethető játékos fejlődését jól mutatja, hogy korábban Mészöly Kálmán-díjjal ismerték el teljesítményét, az elmúlt idényben pedig már a Vasas második csapatának alapembere volt az NB III-ban.
Emellett rendszeresen készülhetett a felnőtt kerettel, és felkészülési mérkőzésen már az első csapat mezét is magára ölthette.
„Akadémiánk egyik legtehetségesebb fiatal labdarúgója, korosztályának országos szinten is legjobbjai közé tartozik. Pályafutását lépésről lépésre, tudatosan építjük. NB III-as második csapatunkban már többször bizonyított, ebben a szezonban pedig már az első kerettel kezdte meg a felkészülést. A tervek szerint rendszeres játéklehetőséghez fog jutni NB II-es kooperációs partnerünknél, és bízom benne, hogy első csapatunkban, az NB I-ben is bemutatkozik” – reagált a szerződéshosszabbításra a szakember.
Rab nemcsak klubszinten, hanem az utánpótlás-válogatottban is letette a névjegyét.
Az U18-as nemzeti együttesben az idei Eb-selejtezők során négy góllal zárt, ezzel a torna gólkirálya lett, ami tovább növelte az egyik legígéretesebb korosztályos magyar játékosként számon tartott futballista értékét.
„Nagyon boldog vagyok, hogy a klub a jövőben is számít rám, és hosszú távon tervez velem. Szeretném megköszönni a vezetőségnek és a szakmai stábnak a bizalmat, amit folyamatosan kapok. A mostani szerződéshosszabbítás számomra egy fontos visszajelzés, hogy jó úton járok. Lépésről lépésre haladtam előre a ranglétrán, a Mészöly Kálmán-díj is megerősített abban, hogy a befektetett munka előbb-utóbb meghozza az eredményét. Nagyon sokat jelentett számomra, hogy az NB III-as csapatban is bemutatkozhattam, majd edzhettem és pályára is léphettem a felnőttek között. Igyekszem továbbra is minden nap keményen dolgozni, és a pályán meghálálni a belém vetett bizalmat. Bízom benne, hogy hamarosan tétmérkőzésen is bemutatkozhatok a Vasas FC első csapatában!” – nyilatkozta Rab Bence a klub hivatalos honlapján.
A Vasasnál egyértelműen hosszú távon számolnak Rab Bencével, akinek a következő időszak a felnőttfutballba való végleges belépésről szólhat.
Ha fejlődése töretlen marad, könnyen lehet, hogy hamarosan már tétmérkőzésen is bemutatkozik az angyalföldiek első csapatában.