340 milliós veszteség és feljelentések – áll a bál az NB I-ből kiesett klubnál
Blikk
2026-06-19 15:50
A Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia éves beszámolója is napirendre került Dunaújváros önkormányzatának soros közgyűlésén. Kiderült, a női NB I-ből kiesett klub 340 milliós veszteséggel zárt, így fogadták el a beszámolóját. A polgármester közölte, a DKKA új ügyvezetője feljelentéseket tett a pénzügyek miatt.
Lasányi Csaba
Sportújságíró
Ezeket látta már?
A dunaújvárosi együttes sereghajtóként búcsúzott a női kézilabda NB I-től májusban, amivel egy közel öt évtizedes sorozat zárult le – a Kohász és elődjei 1979 óta megszakítás nélkül a magyar élvonalban játszottak. A baj azonban ennél jóval nagyobb az anyagi gondokkal küzdő egyesület háza táján , amelyet a szezon során sorra hagytak el játékosai .
Dunaújváros önkormányzata csütörtöki közgyűlésén tárgyalta a Dunaújvárosi Kohász Kézilabda Akadémia Nonprofit Kft. – aminek száz százalékos tulajdonosa az önkormányzat – 2025-ös beszámolóját, az elhangzottakról a feol.hu számolt be.
Badó Péter, a Mi Hazánk Mozgalom önkormányzati képviselője felolvasott egy üzenetet, amit ő kapott reggel és szerinte a klub jelenlegi gazdasági állapotát tükrözi. Ebben azt kérdezi rajta keresztül az illető, mikor fizetik ki végre az elmaradt béreket a volt és jelenlegi dolgozóknak, a decemberi és januárira is várnak többen, május végéig kaptak ígéretet, de mai napig nem történt kifizetés.
Pintér Tamás polgármester ezek után elárulta, több feljelentés történt
– Akkor most szeretném tájékoztatni, talán nem hallott róla, hogy több feljelentés is megindult az ügyben, mert nem fizették ki ezeket embereket és ilyen pénzügyi problémákat okoztak azok, akiket most nem szeretnék nevesíteni – fogalmazott a városvezető.
Pintér arról is biztosított mindenkit, hogy a DKKA forrásokat fog kapni.
– A forrásokat pótolni kell, viszont örömmel tájékoztatom a közgyűlést és Dunaújváros lakosságát, az új kormány megkezdte azt a folyamatot, hogy azt az összeget, amit az előző megítélt a kft-nek, azt valóban megkapják és ne másfele legyen eltérítve – közölte a polgármester.
Hozzátette még, vannak olyan pletykák – azért fogalmazott így, hogy jogilag is megfeleljen mindennek –, miszerint történtek olyan szerződéskötések, amiben jogtalanul, nem munkáért, hanem valami egészen más dolog miatt kaptak nagyobb megbízási szerződéseket emberek.
Ami viszont tény elmondása szerint, hogy a mostani ügyvezető Mázló Imre vezetésével megtették a feljelentést, hogy kiderítsék, hogyan is történtek a botrányos dolgok az elmúlt időszakban és hova tűntek azok pénzek.
A szavazásnál a napirend ismertetése során kiderült, a DKKA a 2025-ös évet közel 638 millió forint mérleg főösszeggel és 340 millió forintos veszteséggel zárta. A beszámolót 12 igen és egy nem vokssal elfogadta közgyűlés.
kézilabda