Kiderült, ki az egyik jelölt a férfikézilabda-válogatott kispadjára
Blikk
2026-06-19 17:12
A férfiválogatott új szövetségi kapitányát keresi a Magyar Kézilabda Szövetség. Az egyik esélyes a posztra a NEKA trénere, Sótonyi László lehet. A Tatabányát irányító Tóth Edmond másodedzőként kaphatna szerepet az új stábban.
Lasányi Csaba
Sportújságíró
Ezeket látta már?
Ahogy az várható volt a férfiválogatott vb-selejtezős kudarca és a szabad kártyákról való lemaradás után, a Magyar Kézilabda Szövetség a héten elköszönt a spanyol Chema Rodrígueztől . Természetesen azonnal beindultak a találgatások a lehetséges utódokról, így rögtön felvetődött Sótonyi László és Tóth Edmond neve is .
Hogy mindez nem légből kapott pletyka volt, azt a Tatabányán dolgozó Tóth a heol.hu -nak megerősítette.
– Megtiszteltetés, hogy kapitánykérdésben szóba került a nevem, ami alapvetően arról szól, hogy másodedzőként segíteném Sótonyi László munkáját – válaszolt Tóth Edmond. – Örömmel tennék eleget a felkérésnek, amihez a Tatabánya KC vezetősége is hozzájárul, és párhuzamosan az NB I.-ben is dolgoznék. Többet nem tudok mondani, várjuk, hogy a szövetég milyen döntést hoz.
Tóth Edmond megerősítette a híreszteléseket / Fotó: MTI/Bodnár Boglárka
A játékosként 190-szeres válogatott Sótonyi jelenleg a Nemzeti Kézilabda Akadémia első osztályú csapatát – amellyel hatodik lett az élvonalban – és a juniorválogatottat irányítja. Utóbbival 2023-ban világbajnoki ezüstérmet nyert.
Tóth 2016–2025 között kilenc és fél éven át az Eger mestere volt. Vezetésével a legutóbbi idényben a Tatabánya a bajnokságban bronz-, az Európa Kupában és a Magyar Kupában pedig ezüstérmet szerzett.
kézilabda