← Vissza

news.bsdnet.hu

Ráthonyi-Palácsik Tímea párkapcsolatát próbára tette a lombik: „Voltak pillanatok, amikor szét is szakított minket”

NLC 2026-06-19 17:01
Ráthonyi-Palácsik Tímea megható őszinteséggel beszélt az anyaságról, a meddőséggel vívott hosszú harcáról, valamint arról is, hogyan élte meg, hogy kisfia béranya segítségével jött világra, miközben ő maga is várandós lett. A sztáranyuka elárulta, hogy gyakran kap kérdéseket arról, jelent-e különbséget számára, hogy nem ő hordta ki a kisfiát. Azt kérdezik tőlem, hogy mivel én nem szültem a kisfiamat, ugyanolyan szeretet van-e felé. Egyszerűen más nem létezik, mert ugyanúgy szeretem őt is, mintha én szültem volna – mondta meghatottan a Fertility Forum – Ha nem jön a baba c. podcastben Dr. Vereczkey Attila meddőségi szakorvos. A téma még ma is rendkívül érzékenyen érinti. „Mindig elérzékenyülök” – vallotta be. Tímea szerint különleges ajándék, hogy gyermekei szinte egyszerre érkeztek az életükbe. Nagyon cukik együtt is szerintem. Nekik egyszerre kellett, hogy jöjjenek erre a világra, hogy egymást segítsék, hogy ez így alakult, nagyon szuper volt. Úgy véli, az is hozzájárulhatott a sikeres terhességéhez, hogy ekkor már kevesebb nyomás nehezedett rá lelkileg. „Valószínűleg az is hozzásegített, hogy kevesebbet stresszeltem, hiszen már ugye úton volt a baba a béranya méhében. Egy picit úgy mentem el beültetésre, hogy nem érdekel, vagy sikerül, vagy nem, engem már nem érdekel. És valószínűleg az is segített, hogy nem görcsöltem, hogy sikerül vagy nem.” Az anyasághoz vezető út azonban korántsem volt könnyű. Tímea elismerte, hogy számtalanszor eljutott arra a pontra, amikor legszívesebben feladta volna a küzdelmet. Nagyon sokszor volt ilyen pont, hogy feladom, de mindig erősebb volt az a vágy, hogy anyává váljak. És mindig valahogy átlendültem, és erőt adott az, hogy másoknak sikerülhet, tőlem sokkal idősebb hölgyeknek is. Azért azt mondtam magamban, hogy már csak azért is megpróbálok. A hosszú évek alatt rengeteget kutatott és képezte magát a témában. „Nagyon sokat olvastam, fejlesztettem magam, hogy mit csináljak, hogy csináljak. Utána mentem online mindenféle dolognak, fórumokon, hogy ki mit csinált, és így jutottam el odáig, hogy nagyon sokan javasolták, hogy ezt az immunológiai panelt csináljam meg.” (Forrás: Fertility Forum) A meddőségi problémák a párkapcsolatukat is próbára tették. Tímea szerint voltak időszakok, amikor a feszültség komoly konfliktusokat okozott köztük. Okozott ilyen is. Egymást hibáztattuk sokszor, az orvost, az rettenetes volt – idézte fel. A legnehezebb pillanatok közé a vetélés tartozott. „A vetélésemet átélni, az borzasztó volt neki is meg nekem is. Mindketten sírtunk belülről.” Férje ugyanakkor végig igyekezett tartani benne a lelket. „Ő tartotta bennem a lelket is, hogy nem szabad feladni, ott van a béranya lehetősége, úgyhogy csak menni kell előre, nem szabad feladni.” A sok sikertelen próbálkozás és hormonkezelés miatt férje az egészsége miatt is aggódott. Ő nem is szerette volna azt, hogy még több hormonkezelésnek tegyem ki a szervezetemet. Nagyon féltett attól, hogy 14 hormonkezelés után nehogy esetleg rákot kapjak. Bár a megpróbáltatások időnként majdnem szétválasztották őket, végül a közös cél erősebbnek bizonyult minden nehézségnél. „Voltak pillanatok, amikor szét is szakított minket, de ugyanakkor az összetartás erősebb volt, hogy család legyünk. És így átvészeltük ezeket a nehéz éveket” – mondta. Timi azért állt ki történetével a nyilvánosság elé, mert saját tapasztalatai alapján célul tűzte ki, hogy Magyarországon minden lombikprogram során kötelező legyen a genetikai embrióvizsgálat, és kizárólag egészséges embriók kerüljenek beültetésre. Küldetésének tekinti, hogy minél több család számára növelje a sikeres és egészséges várandósság esélyét.The post Ráthonyi-Palácsik Tímea párkapcsolatát próbára tette a lombik: „Voltak pillanatok, amikor szét is szakított minket” first appeared on nlc.
Eredeti cikk megtekintése →